ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Leden 2020

Správně nastartovaný Emil Hekele před mistrovstvím světa vyhlíží další skvělý výsledek

Sport, 30. ledna 2020, 23:00, Petr Fišer
Správně nastartovaný Emil Hekele před mistrovstvím světa vyhlíží další skvělý výsledek Loštice – Jestli jeho otec, sám výborný cyklokrosař s reprezentační minulostí, sleduje synovo počínání ze sportovního nebe, musí z něj mít oprávněnou radost. EMIL HEKELE „junior“ si jako novopečený český šampión zazávodí na mistrovství světa. A to už o víkendu. Ve švýcarském Dübendorfu vytvoří reprezentační trojici s Michaelem Borošem a Janem Nesvadbou.

Mladí Draci přispěli k olympijskému bronzu

Sport, 30. ledna 2020, 20:00, Petr Fišer
Mladí Draci přispěli k olympijskému bronzu západní Čechy – Nejvyšší republiková soutěž hokejových dorostenců si vybrala dopředu naplánovaný oddechový čas. Důvodem týdenní pauzy byla Olympiáda dětí a mládeže, která se týkala i nejrychlejší kolektivní hry na světě. Výběr Olomouckého kraje vedli šumperští trenéři Kamil Skoumal, Radek Kučera a Petr Rutar.

Barbora Hernychová: „Zapomeňte na diety. Tělo se potřebuje v zimě dobře najíst.“

Zpravodajství, 30. ledna 2020, 17:00, Vladimíra Bartoňová
Barbora Hernychová: „Zapomeňte na diety. Tělo se potřebuje v zimě dobře najíst.“ Začátek roku si řada z nás spojuje s nutností odlehčit stravu. Zhubnout, vyvážit vánoční přejedení, splnit novoroční předsevzetí... Podle Barbory Hernychové, odbornice na přirozenou stravu ze staroměstské firmy PROBIO, to není nejlepší nápad. Tělo se podle ní v zimním období potřebuje hlavně zahřát a odpočívat.

Muž vydával falešné pracovní smlouvy i výplatní pásky. Pomáhal tak s úvěrovými podvody

Zpravodajství, 30. ledna 2020, 13:00, jak
Šumperk – V síti policie uvízl třicetiletý muž ze Šumperska. Policie ho viní z podvodů, kterých se měl dopouštět tím, že dalším lidem nabízel za úplatu padělané dokumenty, jež jim usnadnily získání půjček, na které by jinak neměli nárok.

Opravu silnice v Bludově odložilo ŘSD na letošek

Zpravodajství, 30. ledna 2020, 10:00, Jaroslav Kropáč
Bludov – Optimistický plán, který počítal s opravou průtahu v Bludově v minulém roce, nevyšel. Práce se tak podle ŘSD přesunou na letošek. Nejdříve začnou počátkem léta.

Mohelnický dostavník končí. Žádný další už nebude

Zpravodajství, 30. ledna 2020, 06:50, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Půlkulaté výročí letos Mohelnický dostavník neoslaví. Folkový festival končí po čtyřiačtyřiceti letech. Pavel Nenkovský, který ho pořádal, oznámil jeho konec minulý týden. Jako hlavní důvod uvedl zdravotní a částečně i finanční problémy.

Keltská hudba a tance počtvrté ovládnou Šumperk. Zahrají kapely Ginevra, Happy to Meet a Chip&Co, zatančí tanečníci ze souboru Démáirt

Kultura, 29. ledna 2020, 20:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Na základě každoročně vzrůstající účasti i nadšených reakcí publika se keltská muzika i tanec v Šumperku těší velké přízni. Čtvrtý ročník Keltského večera se letos uskuteční v sobotu 15. února od sedmi večer ve velkém sále Domu kultury. Kromě neotřelých hudebních vystoupení se návštěvníci opět dočkají ukázek tradičních tanců od nejlepších interpretů keltské hudby v České republice.

Poznačte si do kalendáře 21. únor. Květinami rozkvete nejen kulturní dům, ale také taneční parket

Kultura, 29. ledna 2020, 16:00, bav
Zábřeh – Blížící se Zahradnický ples je tradičně zárukou nejen kvalitní taneční hudby, ale také dobré zábavy a především bohaté květinové výzdoby. Letošní ročník plesu proběhne v pátek 21. února v prostorách zábřežského kulturního domu. Ples začíná v 19:30 hodin. Po osmé hodině již bude parket patřit hostům, kterým bude k tanci a poslechu hrát hudební skupina Velvet Gang.

Z policejní linky - 4. týden

Zpravodajství, 26. ledna 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
 • Někdy pomůže náhoda
 • Sdělení obvinění si vyslechl i pomocník
 • Opilý řidič skončil s vozem pod strání
 • Žádost o spolupráci při pátrání
 • Za volantem podnapilý a bez řidičského oprávnění

Velká bojovnice Martina Kukulová: Návrat k cyklokrosu si neuvěřitelně užívám

Sport, 23. ledna 2020, 23:00, Petr Fišer
Velká bojovnice Martina Kukulová: Návrat k cyklokrosu si neuvěřitelně užívám Jičín – Ještě několik měsíců zpátky ani netušila, že bude znovu jezdit cyklokros. Natož, aby se její jméno objevovalo v Českém poháru TOI TOI Cupu. V pokračování nadějně započaté kariéry jí bránily zdravotní komplikace. MARTINA KUKULOVÁ se ale odradit nenechala a povstala z popela jako bájný fénix.

Každé utkání nebudeme vyhrávat 8:1, varoval kormidelník hokejové posádky Martin Janeček

Sport, 23. ledna 2020, 21:00, Petr Fišer
Každé utkání nebudeme vyhrávat 8:1, varoval kormidelník hokejové posádky Martin Janeček Šumperk – Po víkendovém kole kralovali tabulce druhé ligy o třiadvacet bodů. Přesto musí počítat s tím, že je nejnáročnější část publika nikdy šetřit nebude. Hokejisté Šumperka prohrávali s Valašským Meziříčím 1:2 a na začátku třetí třetiny dostali fantastickou příležitost k vyrovnání. Dlouhá početní převaha pět na tři se jim ale zpočátku vůbec nedařila, a tak kromě dobře bránícího protivníka museli překonávat i nepříjemný „fanouškovský“ pískot. S každou další promrhanou vteřinou nabíral na intenzitě.

Velký aplaus pro Cvičírnu, podpořila hendikepované děti

Sport, 23. ledna 2020, 18:00, Petr Fišer,
Velký aplaus pro Cvičírnu, podpořila hendikepované děti Šumperk – Není nad to, když se myslí na druhé. Šumperská Cvičírna se s velikou radostí zapojila do šestého ročníku charitativní akce „500Reps děti“. O co jde? Věnovat čas hendikepovaným dětem a umožnit jim přes mentální i fyzický hendikep, aby se začlenily do tréninkového procesu.

Bohuslav Vondruška: „ŠumpeRun je i společenská záležitost.“

Zpravodajství, 23. ledna 2020, 16:00, Hana Písková
Bohuslav Vondruška: „ŠumpeRun je i společenská záležitost.“ Rok 2020 bude mít v Šumperku vlastně o dvojku navíc. Už v těchto dnech se připravuje druhý ročník ŠumpeRunu, běhu, který loni napoprvé získal spoustu fanoušků. Letošní ročník přinese změnu trasy i významnou novinku v podobě možnosti zaběhnout si štafetový běh. ŠumpeRun 2020 se poběží 7. června, registrovat se mohou běžci ale už od 1. února. O ŠumpeRunu a jeho přípravě jsme si povídali s jedním z jeho tří organizátorů Bohuslavem Vondruškou.

Do opravy silnice na Zábřežsku investuje hejtmanství přes 100 miliónů korun

Zpravodajství, 23. ledna 2020, 14:00, hap
Leština, Hoštejn – Rekonstrukce zhruba dvanáctikilometrového úseku mezi Leštinou a Hoštejnem bude letos patřit mezi největší dopravní investice Olomouckého kraje.

Mohelnická radnice chystá skleněný tunel

Zpravodajství, 23. ledna 2020, 11:00, jak
Mohelnice – S ambiciózním projektem přišla mohelnická radnice. Chce totiž skleněným tunelem propojit obě úřadovny, které se nacházejí na radničním náměstí. Futuristický tubus povede ve výšce několika metrů přímo nad ulicí.

Rušení knihovny může skončit odvoláním radních

Zpravodajství, 23. ledna 2020, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Velký rámus okolo rušení malé knihovny v šumperské Temenici nekončí. Naopak, téma městem rezonuje stále hlasitěji a slyšet bude také na dalším jednání zastupitelstva města. Opozice chce knihovnu zachovat. Hlasovat se může o odvolání rady města, která její uzavření prosadila.

Bubeník Ian Paice z Deep Purple se představí v Šumperku. S kapelou Purpendicular odehraje první z pouhých dvou koncertů v Česku

Kultura, 22. ledna 2020, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Bubeník Ian Paice z Deep Purple se představí v Šumperku. S kapelou Purpendicular odehraje první z pouhých dvou koncertů v Česku Šumperk – Jediný zakládající člen kapely Deep Purple, který s ní hraje po celou dobu její existence, přijede v polovině února do Šumperka. Ian Paice proslul i významnými spolupracemi se světovými hudebníky. Na studiových albech spolupracoval například se zpěváky, jako je Paul McCartney, David Gilmour ze skupiny Pink Floyd nebo třeba s The Velvet Underground.

Zábřežský Dechový orchestr vzal tanečníky na Cestu kolem světa

Kultura, 22. ledna 2020, 17:00, vab
Zábřežský Dechový orchestr vzal tanečníky na Cestu kolem světa Zábřeh – Cestu kolem světa mohli v sobotu 11. ledna absolvovat milovníci tance v Zábřeze. Pořadatelé z místního dechového orchestru jim k tomu přidali cestovní pas a pořádnou dávku světových melodií.

Z policejní linky - 3. týden

Zpravodajství, 19. ledna 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
 • Řidiči nestačila silnice
 • Byt navštívil nezvaný host
 • Americký voják opět v akci
 • Na Šumpersku neměla co pohledávat
 • Vytloukal klín klínem
 • Zaměřeno na řidiče
 • Ani jeden rodič nepřispívá na syna
 • Vůz skončil na střeše
 • Rodičům vyhrožovala zabitím
 • Policisté žádají o pomoc

FANTAZIE! Emil Hekele je mistrem republiky

Sport, 16. ledna 2020, 18:00, Petr Fišer
FANTAZIE! Emil Hekele je mistrem republiky Jičín – Je to fantastický příběh. Emil Hekele získal svůj premiérový cyklokrosový titul v kariéře. Obrovský bojovník nasadil tři kola před koncem tempo, jemuž překvapivě nestačil obhájce Michael Boroš, ani dravá štika Tomáš Kopecký.

Černý kůň z basketbalové stáje prohání největší favority

Sport, 16. ledna 2020, 16:01, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Černý kůň z basketbalové stáje prohání největší favority Šumperk – Jen se potvrdilo, že můžou zdatně konkurovat komukoliv. Basketbalisté Šumperka se v probíhajícím ročníku druhé ligy ochotně chopili role černého koně, který se nebojí zdolávat nejtěžší překážky. Na severu Moravy důkladně proháněli dva medailové aspiranty.

Stuchlý na všechno nestačil, lákavé derby vyhrál šumperský favorit

Sport, 16. ledna 2020, 14:00, Petr Fišer
Stuchlý na všechno nestačil, lákavé derby vyhrál šumperský favorit Šumperk – Postupně „vyřídil“ tři domácí borce. Jenže to nestačilo. Velezkušeného veterána Rostislava Stuchlého nepodpořili vlastní spoluhráči, což se ukázalo jako klíčové. Stolní tenisté Šumperka natáhli vítěznou šňůru o další zápas, Mohelnici zdolali se suverenitou sobě vlastní.

Patálie s architektem. Městu odřekli všichni zájemci

Zpravodajství, 16. ledna 2020, 12:00, jak
Šumperk – Funkce městského architekta v Šumperku, který měl dohlížet na jednotný urbanistický rozvoj města, zatím zůstane neobsazená. Radnice sice vloni vybrala z přihlášených zájemců vítěze Štěpána Tomase, ten se ale nakonec rozhodl nenastoupit. Kvůli velkému pracovními vytížení odmítli i další dva náhradníci.

Napřed odešla dětská lékařka, pak gynekolog. A bude hůř

Zpravodajství, 16. ledna 2020, 10:00, jak
Okres – Dříve hustá síť lékařů na severu kraje začíná rychle řídnout. Když už se někde podaří sehnat náhradu za dosluhujícího praktika, odejde do důchodu jiný. Mimo provoz je nově například ordinace v Oskavě a gynekologie na Hanušovicku.

Místo vraždy zabití. Šumperan jde do vězení

Zpravodajství, 16. ledna 2020, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Devět a půl roku stráví ve věznici s ostrahou Miroslav Vepřek ze Šumperka. Krajský soud v Olomouci ho tam minulý týden poslal kvůli zabití muže na faře v Chudobíně. Ke zločinu došlo vloni a původně Šumperanovi za vraždu hrozil dvacetiletý kriminál. Soudce nakonec případ klasifikoval jako zabití.

Cenami ověnčený film KANČÍ LES bude uveden v šumperské premiéře. Kamarádům z Vernířovic ho přiveze šumperský rodák, herec a režisér Radim Novák, s filmovými tvůrci

Kultura, 15. ledna 2020, 22:00, Vladimíra Bartoňová
Cenami ověnčený film KANČÍ LES bude uveden v šumperské premiéře. Kamarádům z Vernířovic ho přiveze šumperský rodák, herec a režisér Radim Novák, s filmovými tvůrci Šumperk – Film vznikal ve Vernířovicích, jehož obyvatelé v něm také hrají. Hlavním tvůrcem je šumperský rodák Radim Novák, absolvent Dramatického studia při Severomoravském divadle v Šumperku. Známe ho z filmů Vratné lahve, Bobule nebo Tchýně a uzený a ze seriálů Krejzovi, Dáma a král nebo Četníci z Luhačovic. Šumperku se i s filmem představí 1. února od 19 hodin v kině Oko.

Zábřežský kulturák spustil dva nové weby a online prodej vstupenek

Kultura, 15. ledna 2020, 18:00, redakce
Zábřeh – Výrazný krok ve vylepšování komfortu pro svoje návštěvníky udělal kulturní dům v Zábřeze, když začátkem letošního roku spustil novou verzi svých internetových stránek. Hlavní změnou je nejen jejich nový moderní design, ale i to, že byly nově vytvořeny jak pro kulturní dům, tak i pro kino Retro.

Z policejní linky - 2. týden

Zpravodajství, 12. ledna 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
 • Zaměřeno na chodce
 • V lyžařském areálu došlo ke zranění dítěte
 • Při havárii se řidička lehce zranila
 • Nezodpovědní rodiče
 • Hrozí mu až tři roky ve vězení
 • Vykradl restauraci
 • Posprejovali vlakovou soupravu

Cyklokrosař Emil Hekele má formu, pojede další mistrovství republiky

Sport, 9. ledna 2020, 22:00, Petr Fišer
Cyklokrosař Emil Hekele má formu, pojede další mistrovství republiky Loštice – Je to neuvěřitelný borec. I když o dva roky překročil věkovou hranici čtyřiceti let a drtivá většina jeho vrstevníků sleduje cyklokrosové dění už pouze z uctivého povzdálí, je schopen porážet daleko mladší soupeře. Dobrá zpráva: EMIL HEKELE oplývá velmi slušnou aktuální formou.

Šumperáci svolávají setkání občanů na podporu zachování knihovny Sever

Zpravodajství, 9. ledna 2020, 21:53, redakce
Na pondělí 13. ledna svolává hnutí Šumperáci na sedmnáctou hodinu setkání před sídlištní knihovnou Sever. Tato pobočka má být na konci ledna zrušena. Rozhodnutí Rady města vyvolalo velkou nevoli v řadách občanů rozsáhlého sídliště, jehož je knihovna přirozeným komunitním centrem. Petici proti zrušení podepsalo už přes 400 lidí.

Hořické trubičky zase šmakovaly. Marek Kratochvíl přivezl druhý zlatý pohár

Sport, 9. ledna 2020, 19:00, Petr Fišer
Hořické trubičky zase šmakovaly. Marek Kratochvíl přivezl druhý zlatý pohár Hořice – Hořice jsou známé svými trubičkami, proslaveným závodem 300 zatáček Gustava Havla a také přítomností střediska motocyklového sportu, které sdružuje většinu silničních závodníků z České republiky. A právě malé město ležící v Podkrkonoší se stalo místem, kde se odehrálo tradiční vyhodnocení celé sezóny.

Novou umělou trávu v Šumperku pokřtí prvoligová Sigma Olomouc!

Sport, 9. ledna 2020, 16:00, Petr Fišer
Novou umělou trávu v Šumperku pokřtí prvoligová Sigma Olomouc! Šumperk – Nový trávník s umělým povrchem pokřtí v Šumperku největší a nejslavnější klub v Olomouckém kraji. A nebude to žádný výběr starých pánů, ale rovnou mužské áčko hrající první ligu. V sobotu 11. ledna přijedou na Tyršův stadión fotbalisté Sigmy! Hrát se bude od 15 hodin.

Šumperk spustil senior taxi. V Zábřeze se osvědčilo

Zpravodajství, 9. ledna 2020, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Senioři a lidé s hendikepem se v Šumperku snáze dostanou k lékaři nebo k poskytovateli sociálních služeb. Obecně prospěšná společnost Pontis jim nabídne možnost zvýhodněné dopravy prostřednictvím senior taxi. To začalo v okresním městě jezdit začátkem ledna.

Úředníky děsí radon. Museli se kvůli němu přestěhovat

Zpravodajství, 9. ledna 2020, 10:00, jak
Šumperk – Radniční úřadovna v Lautnerově ulici v Šumperku má problém s radonem. Jde o nebezpečný prvek unikající z podzemí, který může mít negativní dopad na zdraví člověka. Jeho hodnoty překračují v přízemí budovy dvojnásobek povolených norem.

V regionu mají vyrůst další obří elektrárny

Zpravodajství, 9. ledna 2020, 07:00, Jaroslav Kropáč
V regionu mají vyrůst další obří elektrárny Libina – Tři velké větrné elektrárny plánuje postavit soukromý investor v Libině. Obci chce z jejich provozu platit statisíce korun ročně. Ani to ale neznamená, že záměr na stavbu větrníků projde. Libinský obecní úřad chce záležitost projednat s občany a pokud ti nebudou souhlasit, nic se stavět nemusí.

Šumperský Dům kultury se připravuje na oslavy čtyřicátin. V programu je Dětská vědecká univerzita i koncerty hudebních hvězd nejrůznějších žánrů

Zpravodajství, 8. ledna 2020, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Netradičním Vědeckým masopustem odstartuje novou sezónu Dům kultury Šumperk, který si v roce 2020 připomíná 40 let svého založení. Celý následující rok pak bude ve znamení hvězdných koncertů.

Letošní rok přinesl zábřežskému sportu opět řadu vynikajících výsledků. Oceněny budou na sportovním plese

Kultura, 8. ledna 2020, 15:00, bav
Zábřeh – V pátek 17. ledna bude Katolický dům opět hostit Mezinárodní sportovní ples. Občanské sdružení Burčáci Zábřeh zde znovu vyhlásí deset nejlepších sportovců města a mikroregionu za rok 2019. Navrhli je kluby i jednotlivci z celé řady sportovních odvětví.

Z policejní linky - 1. týden

Zpravodajství, 3. ledna 2020, 18:13, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
 • Využil nepozornosti
 • Nález munice
 • Za volantem neměl co pohledávat
 • Poškozené vozidlo
 • Vloupání do areálu
 • Silvestrovské dění očima policistů
 • U nehody zasahovali záchranáři, policisté i hasiči
 • Řidička nadýchala přes 3,5 promile


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.