ZPRAVODAJSTVÍ

Opravu silnice v Bludově odložilo ŘSD na letošek

30. ledna 2020, 10:00, Jaroslav Kropáč
Bludov – Optimistický plán, který počítal s opravou průtahu v Bludově v minulém roce, nevyšel. Práce se tak podle ŘSD přesunou na letošek. Nejdříve začnou počátkem léta.

 „Projektová dokumentace na stavbu je už hotová. V současné době řešíme ještě drobné připomínky ze strany dopravní policie,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.
Policie údajně navrhuje jiné dopravní značení na křižovatce silnice I/11 a I/44 v centru Bludova. Nejde prý ale o nic, co by plánovanou realizaci mělo zdržet.

„Předpokládáme, že do konce ledna budou všechny projektové záležitosti vyřízeny a pak přistoupíme k výběru zhotovitele,“ dodala Ledvinová. Oprava průtahu v Bludově by podle ní mohla odstartovat letos v květnu.

Mnohem rozsáhlejší stavbu chce ŘSD spustit v Bludově příští rok. Léta připravovaný obchvat obce povede až do Šumperka. Aktuální harmonogram počítá s tím, že první výkopové práce začnou v průběhu příštího roku. Nová silnice má vyjít na více než tři miliardy korun.
V práci budou silničáři pokračovat také v Petrově nad Desnou, kde vloni započali s opravou mostů. Silnice I/11 tam dostane nový povrch, ŘSD má ještě v plánu dokončit některé terénní úpravy.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.1.2020 12:27
Titulek: povesit
Autor: adolf
36
ono to chce par lidi povesit a pujdeto
Reagovat
Datum: 2.2.2020 10:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
33
pozvěte Číňany a za měsíc nemají co dělat!!!
Reagovat
Datum: 9.2.2020 13:25
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jarin Chlópek
14
V USA a v Broselo to nedovolijó!
Reagovat
Datum: 2.2.2020 12:33
Titulek: Oprava průtahu
Autor: Pavel
22
Oprava průtahu je sice také potřebná, ale potřebnější by bylo uspíšit stavbu obchvatu Bludova. Jenže tato vláda pod vedením Babiše jen slibuje a plní jen to, co je výhodné pro Agrofert. Třeba ve volebním programu ANO bylo slíbeno postavení řady obchvatů a 170 km nových dálnic do roku 2021. Kolik z toho splní, ať si zjistí každý sám. Slibem neurazíš a pro nynější vládní garnituru je důležité přesvědčit před volbami lidi, jak na ně budou myslet a něco splnit, k čemu, jejich voliči si stejně zítra nepamatují, co jim slíbil. Vždyť nezajistili ani to, co jim ukládá zákon,reklamy u dálnic mají být už 2,5 roku pryč.Stále na řadě míst jsou.
Reagovat
Datum: 5.2.2020 16:38
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
23
To máš pravdu Anonyme!Ale kdo je zaplatí!
Reagovat
Datum: 9.2.2020 11:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Joe
18
Anonym má krutou pravdu. Kdyby postavili dálnici u Bohumína, tak byla kvalitní a ne zvlněná jak moře a firma, která ji stavěla se k ničemu nezná.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.