SPORT

Velká bojovnice Martina Kukulová: Návrat k cyklokrosu si neuvěřitelně užívám

23. ledna 2020, 23:00, Petr Fišer
Velká bojovnice Martina Kukulová: Návrat k cyklokrosu si neuvěřitelně užívám Jičín – Ještě několik měsíců zpátky ani netušila, že bude znovu jezdit cyklokros. Natož, aby se její jméno objevovalo v Českém poháru TOI TOI Cupu. V pokračování nadějně započaté kariéry jí bránily zdravotní komplikace. MARTINA KUKULOVÁ se ale odradit nenechala a povstala z popela jako bájný fénix.

Obdivuhodný celosezónní comeback po dlouhé vynucené pauze završila stylovým vyvrcholením. V Jičíně se stala aktivní součástí republikového šampionátu! „Jakmile jsem se postavila na start, byla to pro mě radost sama o sobě,“ netajila sympatická sportovkyně z Nového Malína. „Trať byla těžká i technická, prostě spravedlivá. Líbila se mi. Startovaly jsme ráno, kdy měla zmrzlý podklad. Postupně povolovala a vznikalo na ní čím dál více bláta, a tak byla uklouzanější. To mi vyhovovalo. Těžím spíše z techniky,“ vrátila se do víru dění bývalá reprezentantka, která hájí barvy Cyklo Teamu Kolárna. „V první polovině závodu se pořadí střídalo a měla jsem to rozjeté na umístění v první desítce, což byl můj cíl. Potom ale začala být v boji o pořadí rozhodujícím faktorem výkonnostní stránka a tady jsem ztrácela,“ připustila bez okolků. „Nedokážu říct, zda jsem s jedenáctým místem spokojená, nebo ne. Vnímám to jen jako číslo. Daleko větší hodnotu pro mě má fakt, že jsem se vrátila ke svému oblíbenému cyklokrosu a že si to neuvěřitelně užívám,“ svěřovala se nadšeně. „Mistrovství republiky se svojí jedinečnou atmosférou pro mě bylo hezkou tečkou za neplánovanou cyklokrosovou sezónou a zároveň motivací do té nadcházející, která už bude plánovaná,“ dodala natěšeně při výhledu do blízké budoucnosti.

KATEGORIE ŽEN

1. Havlíková (KC Jablonec) 45:06 min., 2. Švihálková (CT Tábor) 45:40, 3. Bajgerová (Dukla Praha) 46:00, 4. Bedrníková (ETT Kolín) 46:19, 5. Štěpánová (XC Team) 46:47, 11. Kukulová (Cyklo Team Kolárna) 49:19.


Martina Kukulová při závodě mistrovství republiky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.5.2020 17:55
Titulek: Nejaky titulek
Autor: Test
cdnjsakc dnjskacd cdnjsak
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.