ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 4. týden

26. ledna 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
  • Někdy pomůže náhoda
  • Sdělení obvinění si vyslechl i pomocník
  • Opilý řidič skončil s vozem pod strání
  • Žádost o spolupráci při pátrání
  • Za volantem podnapilý a bez řidičského oprávnění

Někdy pomůže náhoda
Šumpersko – Kriminalisté ze skupiny pátrání zadrželi na Šumpersku muže, kterému se bezmála pět let úspěšně dařilo vyhýbat policejním kontrolám. Na jednapadesátiletého muže původem z Prostějovska byl vydán také evropský zatýkací rozkaz. V hledáčku policie byl kvůli podezření z rozsáhlé majetkové trestné činnosti páchané na území olomouckého kraje. Na stopu hledaného muže policisty přivedl všímavý turista z Prostějovska, který jej z minulosti znal. Kriminalistům se následně podařilo zjistit další informace, které vedly k zatčení hledaného. Ten následně putoval před olomoucký okresní soud, který rozhodl o jeho umístění do vazby.

Sdělení obvinění si vyslechl i pomocník
Šumpersko – Sdělení obvinění ze spáchání přečinů podvodu a úvěrového podvodu si vyslechl třicetiletý muž ze Šumperska, který měl podle kriminalistů svou činností dopomoci dalším pěti osobám k získání úvěrů a půjček od různých finančních společností. Protože jmenovaní buď nepracovali vůbec, nebo jejich skutečné měsíční příjmy nebyly dostačující pro sjednání úvěrů či půjček ve výši, kterou chtěli získat, měl jim obviněný pod příslibem odměny, kterou si bude nárokovat v případě schválení žádosti o úvěr, opatřit fiktivní písemné materiály prokazující uzavření pracovního poměru s konkrétním zaměstnavatelem. Ve většině případů tak žadatele o půjčky vybavil pracovní smlouvou, výplatními páskami a kde bylo potřeba také potvrzením o výši příjmu. Jmenovaným se na základě takto získaných podkladů podařilo získat úvěry či půjčky v součtu za více než půl milionu korun. Obviněný si pak měl přijít na bezmála sto padesát tisíc korun.

Opilý řidič skončil s vozem pod strání
Zábřeh – Mezi Hněvkovem a Zábřehem došlo k dopravní nehodě. V pondělí 20. ledna krátce po půl desáté ráno vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému na pomoc řidiči, který zůstal po havárii na silnici mezi Hněvkovem a Zábřehem zaklíněn ve svém vozidle. Havarované vozidlo zaregistroval projíždějící řidič, který okamžitě přivolal pomoc. Z prvotního šetření policistů vyplynulo, že silně podnapilý řidič vlivem nepřizpůsobení rychlosti nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou ve stoupání, ve směru jízdy na Zábřeh, a s vozem vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do dopravního značení a následně se převrátil ze svahu na pravý bok. Tam jeho jízda skončila nárazem do stromu. Při havárii se řidič lehce zranil. Přivolaní záchranáři jej přepravili k ošetření do nemocnice. Čtyřiatřicetiletý řidič se podrobil dechovým zkouškám, při kterých mu policisté opakovaně naměřili hodnoty přes tři promile alkoholu v dechu.


Žádost o spolupráci při pátrání
Šumperk – Policisté šumperského obvodního oddělení se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámého muže, a to v souvislosti s prověřováním krádeže peněženky v jedné ze šumperských prodejen textilu a následným pokusem neoprávněného výběru finanční hotovosti z bankomatu prostřednictvím platební karty, která se v odcizené peněžence nacházela. Policisté případ prověřují pro podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Pokud by někdo z občanů muže poznal nebo disponoval informacemi, které by mohly pomoci ke zjištění jeho totožnosti, ať kontaktuje policisty šumperského obvodního oddělení buď osobně v Havlíčkově ulici 10, nebo telefonicky na čísle 974779651, případně také kdykoliv prostřednictvím linky 158.
 


Za volantem podnapilý a bez řidičského oprávnění
Šumperk – Z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ale také z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, je důvodně podezřelý teprve osmnáctiletý mladík ze Šumperka. V neděli 19. ledna nad ránem kontrolovali strážníci městské policie mladého muže za volantem osobního vozidla. Během silniční kontroly zjistili, že mladík řídil vozidlo, aniž by byl držitelem příslušného řidičského oprávnění a navíc se před jízdou posilnil alkoholem. Při dechových zkouškách mu strážnici opakovaně naměřili hodnoty lehce přes jedno promile alkoholu v dechu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.