ZPRAVODAJSTVÍ

Muž vydával falešné pracovní smlouvy i výplatní pásky. Pomáhal tak s úvěrovými podvody

30. ledna 2020, 13:00, jak
Šumperk – V síti policie uvízl třicetiletý muž ze Šumperska. Policie ho viní z podvodů, kterých se měl dopouštět tím, že dalším lidem nabízel za úplatu padělané dokumenty, jež jim usnadnily získání půjček, na které by jinak neměli nárok.

 „Pachatel žadatele o půjčky vybavil falešnou pracovní smlouvou, výplatními páskami a kde to bylo potřeba, přidal i potvrzení o výši přijmu,“ informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Dokumenty muž nefalšoval zadarmo, ale nechával si za ně dobře zaplatit. Padělané listiny jeho klienti potřebovali – jinak by žádné půjčky nezískali. Jednalo se totiž o lidi bez zaměstnání nebo s tak nízkými příjmy, že by žádné úvěry legální cestou nedostali.

„Obviněný muž si měl tímto způsobem přijít na bezmála sto padesát tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

Podvody se teď můžou vychytralému padělateli ošklivě vymstít. Hrozí mu až pět let odnětí svobody. Pomocí falešných dokumentů získali jeho „klienti“ úvěry za celkem půl miliónu korun, které možná nikdy nesplatí. Také je už policie začala vyšetřovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.