ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Květen 2020

REJ mění svou tvář, poprvé po 20 letech

Zpravodajství, 24. května 2020, 22:43, -rej-
REJ mění svou tvář, poprvé po 20 letech Oblíbené webové stránky REJ.cz, které pravidelně přináší aktuální informace z našeho regionu, mění svou tvář. Po více než 20 letech dostanou moderní grafickou podobu. Nový informační systém bude navíc pro uživatele atraktivnější a přehlednější. Rej.cz je dlouhodobě nejsledovanějším zpravodajským webem v okrese Šumperk. Každý měsíc má přes 100.000 návštěv!

Pozvánka z divadla: „Po vynucené pauze začínáme znovu hrát“

Kultura, 24. května 2020, 22:41, -rej-
Pozvánka z divadla: „Po vynucené pauze začínáme znovu hrát“ ŠUMPERK – Všechna divadla mají za sebou obtížné období bez diváků. V čase nouzového stavu jsme se snažili diváky potěšit alespoň na sociálních sítích a koncem dubna jsme jako jedni z prvních začali opět zkoušet.

V Zábřeze chystají kulturní restart, na hradě zahraje Dusilová nebo Bittová

Kultura, 24. května 2020, 22:20, -rej-
V Zábřeze chystají kulturní restart, na hradě zahraje Dusilová nebo Bittová ZÁBŘEH – Zábřežský kulturák se chce pokusit, a to i v této pro kulturní instituce nelehké době, odvést lidi od televize a počítače a nabídnou jim opět kulturu naživo. „Řadě lidí už určitě chybí společné sdílení té pravé koncertní atmosféry,“ míní Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Už v polovině května se otevřelo v omezeném provozu kino a ve druhé polovině června se má v areálu místního hradu odehrát cyklus akcí pod otevřeným nebem. Hlavními taháky projektu s názvem Hvězdy na hradě budou Lenka Dusilová a Iva Bittová.

Z policejní linky - 21. týden

Zpravodajství, 24. května 2020, 22:15, téma Z POLICEJNÍ LINKY, -rej-
Z policejní linky - 21. týden
 • Řidiči švindlovali s tachografy
 • Peníze prohrál pořadatel soutěže v bankomatech
 • Ženu už to doma nebavilo. Vzala zbraň a přepadla prodejnu
 • Tatra nezná bratra. A nepoznala ani most
 • Zloděj vykradl linkový autobus
 • Kriminálce spadla čelist. Účetní si prohnala přes konto pět miliónů korun

Drobní podnikatelé příspěvek od města nedostanou

Zpravodajství, 24. května 2020, 10:25, -rej-
Drobní podnikatelé příspěvek od města nedostanou ŠUMPERK – Šumperští zastupitelé odmítli návrh opozice, aby město finančně přispělo podnikatelům, kteří museli svoje provozovny zavřít kvůli koronaviru. Dokument počítal s tím, že se mezi postižené živnostníky rozdělí celkem jeden milión korun.

POTVRZENO! Šéf Draků přihlásil první ligu

Sport, 22. května 2020, 11:15, téma HOKEJ, -ivet-
POTVRZENO! Šéf Draků přihlásil první ligu ŠUMPERK – Místo Kopřivnice nebo Nového Jičína začnou jezdit na Tyršův stadion slavné kluby z Kladna, Jihlavy, Prahy či Vsetína. I když šéf hokejových Draků Vladimír Velčovský podal přihlášku do Chance ligy s dostatečným předstihem, po sérii složitých jednání oficiálně potvrdil účast Šumperka v kvalitnější soutěži až ve čtvrtek.

Ženu už to doma nebavilo. Vzala zbraň a přepadla prodejnu

Zpravodajství, 22. května 2020, 11:10, -rej-
Ženu už to doma nebavilo. Vzala zbraň a přepadla prodejnu ZÁBŘEH – Neúspěšný pokus o loupežné přepadení má za sebou osmadvacetiletá žena ze Zábřeha. Ve středu 20. května si vzala airsoftovou zbraň a vyrazila pro peníze do prodejny elektra. Odešla s nepořízenou. Při zatýkání navíc překvapeným policistům sdělila, že chce jít do vězení, aby tak vyřešila rodinné problémy. Přání se jí možná vyplní – může dostat až deset let odnětí svobody.

Kriminálce spadla čelist. Účetní si prohnala přes konto pět miliónů korun

Zpravodajství, 22. května 2020, 01:09, -rej-
Kriminálce spadla čelist. Účetní si prohnala přes konto pět miliónů korun ŠUMPERK – Téměř pět let chodila se džbánem pro vodu, respektive pro peníze, šedesátiletá účetní z firmy na Šumpersku. Pomocí fiktivních faktur a přeplatků si na svůj účet postupně převedla více než pět miliónů korun. Teď se ucho utrhlo - v uplynulých dnech ji hospodářská kriminálka sdělila obvinění z trestného činu podvod.

Velké Losiny jsou bez trenéra! „Hráči nechtěli pracovat tak, jak jsme se na začátku domluvili,“ vypálil bez okolků Martin Kupčík ROZHOVOR

Sport, 22. května 2020, 01:05, téma FOTBAL, -ivet-
Velké Losiny jsou bez trenéra! „Hráči nechtěli pracovat tak, jak jsme se na začátku domluvili,“ vypálil bez okolků Martin Kupčík ROZHOVOR VELKÉ LOSINY – „Místo, abychom v poklidu ladili formu a nacházeli co největší herní pohodu, furt s něčím bojujeme,“ postěžoval si MARTIN KUPČÍK před startem jarní sezóny, která se kvůli koronaviru nakonec vůbec nerozjela. Dnes už není trenérem losinských fotbalistů. Na svůj post rezignoval kvůli špatnému přístupu svých svěřenců.

Ve čtvrtek se namlsáte. Zábřeh pořádá první farmářské trhy

Zpravodajství, 20. května 2020, 09:27, téma FARMÁŘSKÉ TRHY, -rej-
Ve čtvrtek se namlsáte. Zábřeh pořádá první farmářské trhy ZÁBŘEH – Už tento čtvrtek 21. května začnou v Zábřeze letos první farmářské trhy. Lidé se mohou stejně jako v minulosti těšit na kvalitní potraviny regionálních výrobců. K mání bude hlavně nabídka jarní zeleniny.

Tatra nezná bratra. A nepoznala ani most

Zpravodajství, 20. května 2020, 01:59, -rej-
Tatra nezná bratra. A nepoznala ani most RUDA NAD MORAVOU –Kuriozní dopravní nehodu vyšetřovali policisté v pondělí 18. května v Rudě nad Moravou. Řidič nákladní tatry si neuvědomil, že má zvednutou korbu a vjel pod železniční most. Náraz jeho ocelovou konstrukci vychýlil a zapříčinil několikahodinovou vlakovou výluku.

Koronavir je nezlomil, ŠumpeRUN bude! Virtuální i opravdový

Sport, 19. května 2020, 02:58, téma BĚH, Petr Fišer
Koronavir je nezlomil, ŠumpeRUN bude! Virtuální i opravdový ŠUMPERK – I když je koronavirová omezení tlačila do kouta, nevzdávali se a nepřestávali věřit. „Úplné zrušení závodu? Jen v tom nejkrajnějším případě, kdy už nebude jiná možnost,“ ujišťovali organizátoři běžeckého svátku ŠumpeRUN, jehož první ročník se setkal s velkým ohlasem i úspěchem.

Z policejní linky - 20. týden

Zpravodajství, 17. května 2020, 16:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, -rej-
Z policejní linky - 20. týden
 • Tyhle nehody by se možná vůbec nestaly, nebýt alkoholu
 • Ukradené věci převážel v popelnici
 • Zfetovaný mladík ujížděl policii
 • Místo iPhonu zbyly dívce oči pro pláč
 • Zloděje zajímalo nářadí
 • Řidiči se alkoholu nebojí

Muzeum po dvouměsíční pauze nabízí dvě nové expozice

Kultura, 16. května 2020, 23:33, -rej-
Muzeum po dvouměsíční pauze nabízí dvě nové expozice ŠUMPERK, ZÁBŘEH – Hned dvě nové expozice se otevřely ve Vlastivědném muzeu v Šumperku, které tento týden přivítalo návštěvníky po nucené dvouměsíční pauze. Přímo v šumperském muzeu mohou zavítat na výstavu o vídeňském architektovi Georgi Bergerovi, který se nesmazatelně podepsal na architektonické podobě města. V Muzeu v Zábřehu se mohou zájemci konečně podívat na novou expozici o tamním dobrodruhovi Janu Eskymo Welzlovi. Muzea byla uzavřena kvůli pandemii koronaviru.

Blues Alive hledá podoby letošního festivalu, má tři varianty

Kultura, 16. května 2020, 23:31, -rej-
Blues Alive hledá podoby letošního festivalu, má tři varianty ŠUMPERK – Se třemi variantami letošního ročníku počítají pořadatelé největší středoevropské přehlídky bluesové hudby Blues Alive. Podoba festivalu, jehož jubilejní pětadvacátý ročník se má uskutečnit v listopadu, bude podle nich záležet na vývoji pandemie i přijatých opatřeních.

Pozor! Nemocnice končí s testováním na covid-19 pro samoplátce

Zpravodajství, 16. května 2020, 23:26, -rej-
Pozor! Nemocnice končí s testováním na covid-19 pro samoplátce ŠUMPERK – Nemocnice Šumperk počínaje sobotou 16. května přestává testovat samoplátce na covid-19. Důvodem je podle špitálu to, že za státem regulované ceny se jí vyšetření nevyplatí.

Policie naháněla v Libině zfetovaného řidiče

Zpravodajství, 16. května 2020, 23:24, -rej-
Policie naháněla v Libině zfetovaného řidiče LIBINA – Dvacetiletý řidič se ve středu 13. května snažil ujet policejní hlídce v Libině. Měl k tomu pádný důvod – než usedl za volant, vzal si drogy. Nakonec skončil s želízky na rukou.

Tento týden nepojedou vlaky. Kde všude je nahradí autobusy?

Zpravodajství, 16. května 2020, 23:20, -rej-
Tento týden nepojedou vlaky. Kde všude je nahradí autobusy? REGION – Na železniční trati z Hanušovic do Jeseníku nebudou příští týden kvůli plánované výluce od pondělí do pátku jezdit vlaky. Náhradní dopravu zajistí autobusy.

Koronavirus má fatální dopady na cestovní ruch v našem kraji

Zpravodajství, 14. května 2020, 17:04, -rej-
OKRES – Omezení týkající se covid-19 má dramatické dopady na cestovní ruch v regionu. Dřívější obavy teď jasně potvrdila data Českého statistického úřadu (ČSÚ) v Olomouci. V březnu klesla návštěvnost ubytovacích zařízení o polovinu.

Lídrem Spojenců je exministr zemědělství Marian Jurečka

Zpravodajství, 12. května 2020, 23:27, -red-
Lídrem Spojenců je exministr zemědělství Marian Jurečka KRAJ – Jedničkou společné kandidátky Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj, kterou před podzimními krajskými volbami uzavřeli KDU-ČSL, TOP 09, Zelení a ProOlomouc, se stal předseda lidovců a poslanec Marian Jurečka. Druhá pozice na kandidátce připadla starostce Jeseníku Zdeňce Blišťanové (TOP 09) a třetí místo olomoucké kardioložce Marcele Škvařilové (ProOlomouc).

Nemocnice otestuje na covid-19 každého, kdo si zaplatí

Zpravodajství, 12. května 2020, 23:24, -red-
Nemocnice otestuje na covid-19 každého, kdo si zaplatí ŠUMPERK – Šumperská nemocnice začala nově nabízet testování na koronavirus takzvaným samoplátcům – tedy lidem, kteří si vyšetření uhradí z vlastní kapsy. Zpracování jednoho vzorku je přijde na 2.500 korun.

Boží oko dostane chytré sklo

Zpravodajství, 12. května 2020, 23:22, -red-
Boží oko dostane chytré sklo ZÁBŘEH – Rekonstrukce smuteční síně na hřbitově v Zábřeze se blíží do finále. Investiční akce za milióny korun zahrnuje stavební práce a instalaci některých unikátních prvků.

Záchranář, co v době temna pomohl vzkřísit fotbalový Šumperk: Nebyli hráči, trenéři, plochy k trénování. Začínalo se prakticky z bodu nula

Sport, 11. května 2020, 15:16, téma FOTBAL, -ivet-
Záchranář, co v době temna pomohl vzkřísit fotbalový Šumperk: Nebyli hráči, trenéři, plochy k trénování. Začínalo se prakticky z bodu nula ŠUMPERK – Bylo to děsivé období temna. Okresnímu městu na úpatí Jeseníků vážně hrozilo, že skomírající fotbalový oddíl spadne do nejčernější jámy nebo úplně zanikne. Zatímco všude ve světě se slavil start nového tisíciletí, na Tyršově stadiónu se truchlivě zápolilo s existenčními nesnázemi.

Z policejní linky - 19. týden

Zpravodajství, 10. května 2020, 22:30, téma Z POLICEJNÍ LINKY, -red-
Z policejní linky - 19. týden
 • Opilý řidič zamířil k lékaři a pak rovnou do cely
 • Za krádež osm let natvrdo
 • „Nehoda v Šumperku – jeden zraněný a škoda za statisíce korun
 • Mladík na motorce ujížděl hlídce. Důvod policisty nepřekvapil

Na Mohelnicku si vychutnáte jízdu na kole. Doslova

Zpravodajství, 10. května 2020, 00:21, -red-
Na Mohelnicku si vychutnáte jízdu na kole. Doslova Vede venkovskou krajinou a nabízí nevšední gurmánské zážitky. Zbrusu nová cyklostezka Ochutnej Moravu na kole omámí turisty vůní a chutí tvarůžků i originálních syrečkových produktů. Trasa cyklisty zláká také kvalitní čokoládou, zmrzlinou, vynikajícími ovčími sýry a řadou dalších podomácku vyrobených pochoutek.

Nadšenci vydali časopis, aby zahnali „ponorku“ v dětských domovech

Zpravodajství, 10. května 2020, 00:16, -red-
Dobrovolníci z redakce časopisu Zámeček vydali speciální „koronavirové“ číslo tohoto magazínu pro opuštěné děti s cílem zahnat ponorkovou nemoc kluků a holek v dětských domovech. Ty jsou nyní izolovány od okolního světa a každý další den nouzového stavu přináší pro tety a strejdy takřka neřešitelný úkol, jak děti zabavit. Časopis Zámeček vznikl v Šumperku a vychází už 23 let.

Kina v Šumperku a Zábřeze už zase promítají, ale v omezeném režimu

Zpravodajství, 9. května 2020, 07:56, -red-
Kina v Šumperku a Zábřeze už zase promítají, ale v omezeném režimu ŠUMPERK, ZÁBŘEH – Biografy v našem regionu se po vynucené přestávce způsobené epidemií koronaviru znovu otevírají. Šumperské Oko přivítá první diváky 11. května, zábřežské Retro o tři dny později ve čtvrtek 14. května. Sice s omezeným počtem sedadel, bez popcornu a za zpřísněných hygienických podmínek, zato ale s cenou vstupenky za sympatickou stokorunu.

Školky otevřou v půlce května. Jak to v nich bude vypadat, nikdo přesně neví

Zpravodajství, 8. května 2020, 20:57, -red-
Školky otevřou v půlce května. Jak to v nich bude vypadat, nikdo přesně neví OKRES – Koncem května zprovozní Zábřeh mateřské školy, už příští pondělí se přidá Šumperk, následovat bude Mohelnice a další místa v okrese. Kolik dětí dorazí a jaké podmínky budou muset zřizovatelé školek splnit, zatím není jasné. Městům i obcím chybí přesný metodický pokyn státu. Ministerstvo školství žádné konkrétní směrnice nevydalo a ředitelé „mateřinek“ často tápou.

Nejvoňavější festival pořadatelé odpískali, slíbený program bude za rok

Kultura, 8. května 2020, 20:56, -red-
Nejvoňavější festival pořadatelé odpískali, slíbený program bude za rok BEZDĚKOV – Čtvrtý ročník úspěšného Bězděkovského levandulového festivalu se letos neuskuteční. Pořadatelé o tom defitivně rozhodli tento týden. Avizovaný program v plném rozsahu přesouvají na příští rok, konkrétně na termín 5. a 6. července 2021.

Zábřeh stále opravuje silnice po kanalizaci. Teď je na řadě Malá strana

Zpravodajství, 8. května 2020, 20:42, -red-
Zábřeh stále opravuje silnice po kanalizaci. Teď je na řadě Malá strana ZÁBŘEH – Na desítky miliónů korun už přišly zábřežskou radnici opravy silnic, které utrpěly při stavbě a modernizaci kanalizace. Od pondělí 11. května se stavební firma vrhne na rekonstrukci ulice Malá strana.

Senátor Adámek pomohl prosadit větší ochranu pracovníků i klientů sociálních služeb

Zpravodajství, 7. května 2020, 14:26, -red-
Senátor Adámek pomohl prosadit větší ochranu pracovníků i klientů sociálních služeb Skupině senátorů v čele s Miroslavem Adámkem se podařilo iniciovat doplnění vládních opatření o ochranu osob působících v oblasti terénních sociálních služeb. Na ně dosud metodické pokyny nemyslely, přitom jsou v bezprostředním kontaktu s množstvím lidí.

Nepozorný řidič způsobil pořádné nadělení

Zpravodajství, 6. května 2020, 22:18, -red-
Nepozorný řidič způsobil pořádné nadělení ŠUMPERK – Jeden zraněný, škoda za statisíce korun a dlouhé kolony vozidel – to je důsledek nehody, ke které došlo v pondělí 4. května na silnici ze Šumperka do Bludova. Příčinou bouračky byla nepozornost jednoho z řidičů.

Ocenění za záchranu seniorky z hořícího bytu dostali dva policisté a domovník

Zpravodajství, 6. května 2020, 22:15, -red-
Ocenění za záchranu seniorky z hořícího bytu dostali dva policisté a domovník ŠUMPERK – Daniel Spěváček, domovník paneláku v Čajkovského ulici v Šumperku, a policisté Michal Cikryt s Davidem Urbanem získali v úterý 5. května medaili za záchranu seniorky z hořícího bytu. Ženu uvěznily plameny v sedmém patře budovy.

Nový trenér Draků má ztížený start. Na odchodu jsou dvě velké opory

Sport, 5. května 2020, 15:07, -ivet-
Nový trenér Draků má ztížený start. Na odchodu jsou dvě velké opory ŠUMPERK – Hokejový Šumperk má nového hlavního kouče. Volného kormidla po úspěšném a oblíbeném předchůdci Janečkovi, jenž se nechal zlákat atraktivní nabídkou ambiciózní Poruby, se chopí dlouholetá ikona Žďáru nad Sázavou Martin Sobotka. Start a rozjezd na Tyršově stadiónu mu zkomplikovaly zaječí úmysly dvou velkých opor.

Radnice se vrací k běžnému provozu

Zpravodajství, 5. května 2020, 15:01, -red-
Radnice se vrací k běžnému provozu ŠUMPERK – Od tohoto pondělí 4. května se městský úřad v Šumperku vrací k obvyklému provozu. Bez omezení budou fungovat všechny odbory a občanské agendy. K podobnému opatření se brzy přidají i další města a vesnice v regionu.

Z policejní linky - 18. týden

Zpravodajství, 3. května 2020, 12:47, téma Z POLICEJNÍ LINKY, -red-
Z policejní linky - 18. týden
 • V Zábřeze tekla krev
 • Mladá řidička ignorovala rozhodnutí úřadu
 • „Polibek“ fiatu se peugeotem skončil pomačkanými plechy
 • Další opilec za volantem, tentokrát v Zábřeze
 • Zloděj se napakoval v Jindřichově
 • Čokoláda za 50 tisíc korun

V našem kraji působí Trikolóra s 600 členy. Jde do voleb

Zpravodajství, 2. května 2020, 15:12, -red-
V našem kraji působí Trikolóra s 600 členy. Jde do voleb KRAJ – V Olomouckém kraji začala působit krajská organizace politického hnutí Trikolóra. V uplynulých dnech vznikly místní organizace také v Šumperku, Zábřeze a Jeseníku.

Žárlivá scéna vyvrcholila útokem mačetou

Zpravodajství, 1. května 2020, 02:55, -red-
Žárlivá scéna vyvrcholila útokem mačetou ZÁBŘEH – Na chirurgii skončil poslední dubnovou sobotu sedmačtyřicetiletý muž ze Zábřeha, kterého jeho známý napadl mačetou. Při útoku mu téměř amputoval jeden prst. Motivem činu byl patrně spor o přítelkyni zraněného muže, která v době útoku pobývala v bytě agresora.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.