ZPRAVODAJSTVÍ

Koronavirus má fatální dopady na cestovní ruch v našem kraji

14. května 2020, 17:04, -rej-
OKRES – Omezení týkající se covid-19 má dramatické dopady na cestovní ruch v regionu. Dřívější obavy teď jasně potvrdila data Českého statistického úřadu (ČSÚ) v Olomouci. V březnu klesla návštěvnost ubytovacích zařízení o polovinu.
„Data za leden a únor ještě ukazovala na meziroční nárůst počtu hostů v ubytovacích zařízeních. V březnu přišel propad o 54 procent,“ uvedla Jarmila Benešová z oddělení informačních služeb ČSÚ.

V dubnu a květnu bude úbytek návštěvníků patrně pokračovat. Meziroční pokles přitom může být ještě větší než v předminulém měsíci.

„Vloni jsem měl touto dobou zamluvené pokoje na celé léto. Letos nejsem ani na polovině. Lidi trápí nejistota. Neví, jaká omezení budou platit o prázdninách a také jaká bude zdravotní situace. Hosté nechtějí riskovat, že se někde nakazí,“ dodal Jiří Vlašánek, majitel penzionu v Jeseníkách.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.5.2020 18:54
Titulek: Cestovní ruch mimo sezonu.
Autor: Bejbi
Dobrý den.
Vážení, ruku na srdce: článek hodnotí vlastně jenom mimosezónní období. V této době je vždy
v rekr. zařízeních prázdno. Dělá se údržba, příprava na letní sezónu.
Papír, tužka a dělat paniku jsou způsoby pisálků jak vidět budoucnost.
Slova jako fatální propad apod. ? Co a jak bude v létě nikdo neví, ale kecat umí každý, kdo ...
Nejde jen o lidi co něco provozují, ale i o ty co za to platí. Nebo je to jinak ?
Děkuji.
S pozdravem
Bejbi
Reagovat
Datum: 15.5.2020 15:39
Titulek: Roušky jsou politický symbol... copak je to tak těžké
Autor: Kdo to byl?
V rozhovoru s Bohumilem Pečinkou v Reflexu člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler řekl o jeho zasedání: Řekl jsem, pojďme si říct, co s rouškami dál. Vysoký úředník ministerstva zdravotnictví odpověděl: Je jasné, že plošné nošení roušek končí s nouzovým stavem 17. května. Byl tam také ministr Hamáček a další a nikdo proti tomu neprotestoval. Až po chvíli jistý politik řekl: Uvědomte si, že roušky jsou politický symbol, a když je lidé nebudou nosit, ztratíme politickou podporu. Odpověděl jsem: Tak lidem dejte odznáčky, ale nenuťte je za každé situace mít mokrý hadr na obličeji. Pak jsem dal na facebook post, že se nošení roušek omezí. Pár hodin nato mi volal ministr vnitra, že je strašný průšvih. No, a pak se začaly z politických kruhů ozývat zákulisní hlasy: My vám ukážeme chodit bez roušek! Minimálně do konce června!
Tohle je tak závažné tvrzení, že bychom se rozhodně neměli spokojit se slovy „jistý politik“! Takže pane Šmuclere, kdo to byl? Pokračování za týden na TV Prima.
Reagovat
Datum: 15.5.2020 21:07
Titulek: hepčí!
Autor: Karel Schwarzenberg
Tisíce lidí demonstrovaly ve Stuttgartu, Mnichově, Berlíně a dalších městech proti omezování koronové pandemie. Pravicový extremista zaútočil na tiskový tým v Dortmundu.

V různých německých městech se konaly demonstrace a demonstrace proti opatřením obsahujícím koronový virus. Tisíce účastníků následovaly protestní hovory ve Stuttgartu, Mnichově, Berlíně a Frankfurtu.

Jen ve Stuttgartu několik tisíc lidí vyšlo do ulic. Pořadatel původně zaregistroval 50 000 účastníků na demonstraci v Cannstatter Wasen. Město Stuttgart to však zastavilo a vydalo rozkaz omezit setkání na 10 000 účastníků. Podle policie zde byla většinou dodržována pravidla vzdálenosti. Zůstalo to v klidu.

Za protestem stojí iniciativa „laterálního myšlení“ . Pravidelná dema byla nedávno dobře přijata. Minulý víkend přišlo několik tisíc lidí, aby demonstrovali proti omezení základních práv.

Hlavním řečníkem ve Stuttgartu byl kontroverzní Youtuber Ken Jebsen kvůli jeho konspiračním teoriím. Na kontrarezi pořádané odbory a levicovými skupinami mluvčí ver.di uvedla, že jeden musí stát pohromadě místo toho, aby se vrhl na koronovou krizi a ukázal jasný okraj proti pravici.
https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=de&u=https://www.tagesschau.de/inland/corona-demos-103.html&prev=search
Reagovat
Datum: 16.5.2020 16:13
Titulek: Za to nemůže koronavirus,
Autor: Jarda
Ale debilní politici, kteří zakázali lidem nejen podnikat. Já nemohl na koncert, který jsem si ZAPLATIL (kdo mi ty peníze vrátí? - 1.300,- Kč), nadobro zůstane zavřená moje oblíbená hospoda, protože majitel končí...

Když tak ti politici touží po "čínském" a pokud zkusí ještě jednou tímto způsobem likvidovat ekonomiku, sednu na vlak do Práglu a vyléčím je tradiční čínskou medicínou - akupunkturou vidlema.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.