ZPRAVODAJSTVÍ

Pozor! Nemocnice končí s testováním na covid-19 pro samoplátce

16. května 2020, 23:26, -rej-
Pozor! Nemocnice končí s testováním na covid-19 pro samoplátce ŠUMPERK – Nemocnice Šumperk počínaje sobotou 16. května přestává testovat samoplátce na covid-19. Důvodem je podle špitálu to, že za státem regulované ceny se jí vyšetření nevyplatí.
„Do ceny testování je nutno promítnout i všechny ostatní související náklady, to je platby zdravotnickému personálu pracujícímu v rizikovém prostředí, příplatky za práci o víkendu i za přesčasovou práci a například nemalé náklady na spotřební materiál jako jsou odběrové sady,“ odůvodňuje zrušení testů pro samoplátce Nemocnice Šumperk.

V Šumperku lidé platili za vyšetření 2 500 korun, podle nového nařízení ministerstva zdravotnictví je maximální cena za otestování na covid-19 necelých 1 700 korun. Třeba nemocnice v Krnově provádí testy za lidových tři sta korun.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.5.2020 07:58
Titulek: Jak je toto možné Soudruzi?
Autor: Bezdomovec
Koblihy zadarmo to jo,ale testy za 1700,-Kč to už né.
Reagovat
Datum: 17.5.2020 12:59
Titulek: .
Autor: bohdíkov
napiš do Senátu USA, hned ti peníze pošlou, jednoduché
Reagovat
Datum: 19.5.2020 19:25
Titulek: ????
Autor: Alena
A teđ dostávají od pojišťoven 1700 kč a to jim nevadí, že prodĕlávají?
Reagovat
Datum: 21.5.2020 05:23
Titulek: Nesmysl
Autor: anonym
Nemocnice Krnov za tu uvedenou částku provádí určitě jiný druh testu než v Šumperku ! Jsou testy z prstu a ze stěru a výrazně se cenově liší a mají různou vypovídající hodnotu.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.