ZPRAVODAJSTVÍ

Lídrem Spojenců je exministr zemědělství Marian Jurečka

12. května 2020, 23:27, -red-
Lídrem Spojenců je exministr zemědělství Marian Jurečka KRAJ – Jedničkou společné kandidátky Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj, kterou před podzimními krajskými volbami uzavřeli KDU-ČSL, TOP 09, Zelení a ProOlomouc, se stal předseda lidovců a poslanec Marian Jurečka. Druhá pozice na kandidátce připadla starostce Jeseníku Zdeňce Blišťanové (TOP 09) a třetí místo olomoucké kardioložce Marcele Škvařilové (ProOlomouc).
"Potřebujeme vytáhnout Olomoucký kraj, kam patří. Hospodářsky bohužel citelně zaostává. Dali jsme si proto za cíl region za čtyři roky dostat na seznamu krajů o tři příčky výš," řekl dnes novinářům exministr zemědělství Jurečka.

Daňové bonusy pro znevýhodněné regiony

Mezi priority koalice patří vzdělávání nebo dostupná zdravotnická péče na venkově nebo péče o seniory. Podle Jurečky je třeba také podporovat hospodářsky slabé oblasti Olomouckého kraje, jako je například Jesenicko či oblasti Konice či Potštátu.
"Tyto regiony by měly být zvýhodněny daňovými bonusy," podotkl.

Lídry jsou ostřílení komunální politici

Krajské volby v Olomouckém kraji v roce 2016 vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO před sociální demokracií a komunisty. Koalici vítězné ANO vytvořilo s ČSSD a ODS.
Hnutí ANO má letos do krajských voleb vést hejtman Ladislav Okleštěk. Lídrem ODS bude hejtmanův náměstek Dalibor Horák. Jedničkou ČSSD je krajský šéf strany a náměstek hejtmana Jiří Zemánek.
Hnutí STAN bude v podzimních krajských volbách v Olomouckém kraji kandidovat společně s Piráty. Lídrem bude zástupce STAN, olomoucký zastupitel a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek. Lídrem KSČM bude člen krajského zastupitelstva a bývalý hejtmanův náměstek Michal Symerský.Poslanec a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka povede lidovce i do krajských voleb. Foto: Facebook Spojenců


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.5.2020 07:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Pavel
Mají hlas naší rodiny.
Reagovat
Datum: 31.5.2020 22:42
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Tomiho Tedavyndej
Katolíci zasraní
Reagovat
Datum: 3.6.2020 12:17
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: rambo
11
jseš v hledáčku
Reagovat
Datum: 14.5.2020 15:28
Titulek: Bez titulku
Autor: ladislav
15
Nemají hlas naší rodiny.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.