ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Březen 2020

Lidé mohou využít linku psychosociální pomoci a podpory

Zpravodajství, 31. března 2020, 12:55, redakce
Kraj – Pro všechny obyvatele kraje je od pondělí 30. března k dispozici telefonní linka psychosociální pomoci a podpory. Zřizuje ji olomoucké hejtmanství ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje.

Kultura v Šumperku žije

Kultura, 31. března 2020, 12:41, redakce
Kultura v Šumperku žije Šumperk – Dům kultury Šumperk se musel přizpůsobit současné situaci. Pro veřejnost se na základě nařízení krizového štábu města až do odvolání uzavřely hlavní vchod a také pokladna. I přes zamčené vstupní dveře ale chrlí jeden koncert za druhým. Pravidelně na své Facebookové stránce totiž sdílí živé přenosy kapel a zpěváků, se kterými je v tuto chvíli na stejné lodi. Mimo to přispívá novinkami ze světa kultury, kterou si nově lidé mohou vychutnat v pohodlí svého domova.

Z policejní linky - 13. týden

Zpravodajství, 29. března 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 13. týden
 • Se zákazem si těžkou hlavu nedělali
 • Policisté žádají o pomoc

O5 a Radeček připravují koncert a sbírku pro uzavřenou oblast

Kultura, 27. března 2020, 14:14, redakce
O5 a Radeček připravují koncert a sbírku pro uzavřenou oblast Kapela O5 a Radeček podpoří tuto neděli obyvatele v karanténě na Litovelsku a Uničovsku. Hudebníci ze Šumperka, kteří bydlí jen pár kilometrů od izolované zóny, odehrají ve svém studiu online koncert. Během něj mohou diváci posílat v přímém přenosu povzbudivé vzkazy lidem do uzavřené oblasti nebo prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz poukázat libovolnou finanční částku. Ta poputuje ve prospěch místních dobročinných organizací.

Ivona Pisková: „Mám ráda změny a vymýšlení nových věcí. Mateřinka je jednou z nich.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 26. března 2020, 18:00, Vladimíra Bartoňová
Ivona Pisková: „Mám ráda změny a vymýšlení nových věcí. Mateřinka je jednou z nich.“ Přehlídka Zábřežská Mateřinka slavila. Na kulturní scéně města působí už dvě desítky let. Do svých kalendářů si termín konání pravidelně zapisují nejen mateřské školy z celého regionu, ale také rodiče vystupujících dětí a široká veřejnost. Čím je Mateřinka pro zábřežskou MŠ Zahradní, jsem si povídala s ředitelkou Ivonou Piskovou, která oblastní kolo této dětské přehlídky do města přivedla a do dnešní doby zachovala. Další nejbližší se koná až v Prostějově.

Trenér Zdeněk Opravil: Momentálně jsou daleko důležitější věci než fotbal. Zdraví máme jen jedno, vždycky musí být na prvním místěROZHOVOR

Sport, 26. března 2020, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Trenér Zdeněk Opravil: Momentálně jsou daleko důležitější věci než fotbal. Zdraví máme jen jedno, vždycky musí být na prvním místě Šumperk – Měli formu, nacházeli se v příznivém rozpoložení. První mistrovské zápasy vyhlíželi jako malé děti vysněné vánoční dárky. Fotbalistům Šumperka ale nezbylo nic jiného, než pokorně přijmout nařízená karanténní opatření. „Stejně jako všechny ostatní sportovní týmy v republice jsme museli upustit od společných tréninků,“ potvrdil trenér ZDENĚK OPRAVIL.

Šumperský Asper má smůlu, florbalová sezóna skončila. Z divize nikdo nepostoupí

Sport, 26. března 2020, 14:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Šumperský Asper má smůlu, florbalová sezóna skončila. Z divize nikdo nepostoupí Šumperk, Mohelnice – Šumperský Asper dokázal postoupit do druhého kola play off. Než stačil u slavících hráčů odeznít pocit velkého štěstí, museli skousávat zklamání, k němuž se vzhledem k okolnostem schylovalo. O pouhé dva dny později výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o předčasném ukončení sezóny.

Za krádež alkoholu nebo čokolády teď až osm let natvrdo

Zpravodajství, 26. března 2020, 12:00, jak
Okres – Mimořádným opatřením vlády o omezení pohybu osob došlo v regionu ke skokovému snížení kriminality. Chmatáky, kteří si přesto nedokázali pomoci, teď čeká daleko tvrdší postih. Trestní sazba za běžnou krádež se navýšila čtyřnásobně.

Lyžovačka končí. Letos zřejmě definitivně

Zpravodajství, 26. března 2020, 10:00, jak
Okres – Vlekaři v Jeseníkách už na mnoha místech definitivně odpískali letošní lyžařskou sezónu. A bude možná nejhorší za celou novodobou historii okresu. Potíže jim způsobila nadprůměrně teplá zima, ránu z milosti teď zasadil koronavirus.

Zima nebyla normální, potvrzují meteorologové

Zpravodajství, 26. března 2020, 08:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Průměrná teplota byla v zimě v šumperském okrese jeden a půl stupně nad nulou. To je o tři stupně více, než jaký je dlouhodobý normál. Podle meteorologů byla celá zima teplotně nadnormální a prosinec s únorem mimořádně nadnormální.

Vlastivědné muzeum v Šumperku ON-LINE aneb Když nemohou návštěvníci k nám, přijdeme my k nim

Kultura, 25. března 2020, 17:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Muzea i galerie v celé České republice jsou sice dočasně uzavřeny, sociální sítě a internet však fungují a herci, muzikanti i divadla nabízejí své vybrané akce jejich prostřednictvím. Se svou troškou do mlýna přichází i Vlastivědné muzeum v Šumperku. Rozhodlo se seznamovat veřejnost se svou aktuální činností prostřednictvím svých webových a facebookových stránek.

Experti tisknou ochranné štíty. Pro zdravotnictví i pro policii

Zpravodajství, 25. března 2020, 13:54, redakce
Experti tisknou ochranné štíty. Pro zdravotnictví i pro policii Kraj – Prvních sto ochranných štítů, které snižují riziko přenosu nákazy novým typem koronaviru, vyrobili pomocí 3D tiskáren a distribuovali odborníci z katedry geoinformatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Objednávky mají na dalších 3500 ochranných skel. Plastové masky budou dodány nejen nemocnicím, ale také praktickým lékařům, záchranářům, zubním lékařům či zaměstnancům lékáren. Masky vyrobené na 3D tiskárnách už používají zdravotníci při odběru vzorků od pacientů, u kterých je podezření na nákazu koronavirem, a uplatnění by měly najít i v řadách policie.

Jazz se valí do Šumperka a přináší nový festival. Konat se bude v rámci oblíbeného Špek Festu

Kultura, 25. března 2020, 13:02, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Návštěvníci šumperského Domu kultury se ptali po jazzu. Dostanou ho ve formě nového festivalu. Jednodenní Jazzový dýchánek startuje 18. dubna.

Kraj rozděluje statisíce roušek. Nejdříve půjdou lidem v první linii

Zpravodajství, 24. března 2020, 12:22, redakce
Kraj rozděluje statisíce roušek. Nejdříve půjdou lidem v první linii Kraj – Olomoucké hejtmanství pokračuje v distribuci ochranných pomůcek. V pondělí 23. března míří do celého kraje obří zásilka roušek a respirátorů. Po dohodě s hygieniky a epidemiology půjde největší část dodávky sociálním službám, zdravotníkům, hasičům a záchranářům – tedy lidem, kteří proti koronaviru stojí v první linii.

Nemocnice otevřela odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem

Zpravodajství, 23. března 2020, 10:32, redakce
Nemocnice otevřela odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem Šumperk – Šumperská nemocnice zprovoznila odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. Speciální odběrové stany najdou lidé zkraje nemocničního areálu u hlavního vstupu. Vyšetřit se v nich mohou z kapacitních důvodů ale pouze s doporučením krajské hygienické stanice. Odběrové místo není určeno pro samoplátce. Nemocnice také přijala další výjimečná opatření v souvislosti s hrozbou nákazy. Od pondělí například uzavírá lékárnu.

Z policejní linky - 12. týden

Zpravodajství, 22. března 2020, 20:00, BH
Z policejní linky - 12. týden
 • Podvodný prodej
 • Lupičům hrozí až osm let ve vězení

Studenti vytvořili unikátní mapu koronaviru v kraji

Zpravodajství, 20. března 2020, 11:15, redakce
Studenti vytvořili unikátní mapu koronaviru v kraji Kraj – Komplexní informace o rozšíření koronaviru v Olomouckém kraji z různých zdrojů ve spojení s interaktivní mapou na jednom místě – to je výsledek čtyřiadvacetihodinového online hackathonu studentů katedry geoinformatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Unikátní webová aplikace nabízí přehlednou mapu s aktuálními počty nakažených v obcích s rozšířenou působností, uzavírky obcí i hraničních přechodů či vícezdrojový generátor zpráv.

Jak funguje během nouzového stavu zubní pohotovost?

Zpravodajství, 20. března 2020, 09:39, redakce
Okres – Zubní pohotovost od pondělí do pátku je určena pro všechny pacienty, jejichž zubní lékař neordinuje. Zubní pohotovost LSPP v sobotu a v neděli a ve svátky je nezměněna a je pro všechny pacienty(zavoláte na tel.č.585 544 444 a zde se dozvíte kde a kdo o víkendu slouží).

Jana Bieliková: „Péče o umírající je stejně důležitá, jako péče o sportovce nebo o mládí.“

Zpravodajství, 19. března 2020, 20:00, Hana Písková
Jana Bieliková: „Péče o umírající je stejně důležitá, jako péče o sportovce nebo o mládí.“ O tom, že by se vzdala práce učitelky a začala dělat úplně jinou profesi, nikdy nepřemýšlela. Tvrdí, že do pozice ředitelky Charity Šumperk se dostala nečekaně. Jana Bieliková o sobě říká, že je holka z dědiny, která si ze začátku sama sebe jako ředitelku ani nedovedla představit. Přesto je dnes ve své práci šťastná a jako věřící říká, že Pán Bůh věděl, kam ji posílá. Za svou hlavní prioritu považuje rozjezd a postupný rozvoj mobilní hospicové péče na Šumpersku, a právě o tom, jsme si povídaly.

Převčelená krajina a nesmyslná vyšetření. Včelaři sčítají katastrofální ztráty

Zpravodajství, 19. března 2020, 18:00, Jaroslav Kropáč
Převčelená krajina a nesmyslná vyšetření. Včelaři sčítají katastrofální ztráty Šumperk – Některé vesnice na Šumpersku jsou po uplynulé zimě téměř bez včel. Jejich chovatelé hovoří o historicky největších ztrátách. Kritizují takzvané převčelení krajiny, používání chemie v zemědělství, a hlavně nezvládnutou varroázu. Ta se navíc vyšetřuje způsobem, který nemá v zahraničí obdoby a jenž někteří včelaři považují za zbytečný.

Motoristy čeká další nová silnice. Napřed je však potrápí dlouhá uzavírka

Zpravodajství, 19. března 2020, 16:00, jak
Okres – Zhruba jednatřicet miliónů korun letos investují silničáři do rekonstrukce vozovky od Dolních Studének přes Sudkov do Postřelmova. Práce by měly začít nejpozději během léta. Potrvají měsíce a přinesou nepříjemné dopravní komplikace.

Trenér losinských fotbalistů: „Jakýkoliv zásah do zajetého kolotoče nebývá příjemný. Nikdo neví, co bude dál.“

Sport, 19. března 2020, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Trenér losinských fotbalistů: „Jakýkoliv zásah do zajetého kolotoče nebývá příjemný. Nikdo neví, co bude dál.“ Velké Losiny – Světem se šíří zákeřný koronavirus. Neschovalo se před ním ani nejpopulárnější sportovní odvětví. Jarní start fotbalových soutěží na Moravě se musel kompletně celý odložit. „Jsou to věci, které neovlivníme. Nikdo neví, co bude dál. Kdy a zda vůbec se bude hrát, jestli to bude za přítomnosti diváků, nebo bez nich,“ prohlásil ustaraně MARTIN KUPČÍK.

Souboj titánů nadchl, aplaudovalo se vestoje

Sport, 19. března 2020, 12:00, Petr Fišer
Souboj titánů nadchl, aplaudovalo se vestoje Štíty – Kde je vůle, tam je cesta. Stolní tenisté ze Štítů nezůstali jen u slov. Jakmile důkladně přiložili ruku k dílu, zajistili sportovním fajnšmekrům jedinečný večer, na nějž se hned tak nezapomene. Malé moravské město ležící dvacet kilometrů od Šumperka si mohlo naplno užít nadstandardní zápas dvou špičkových extraligových klubů.

Město zajistilo hlídání dětí od 3 do 12 let

Zpravodajství, 19. března 2020, 10:00, redakce
Šumperk – Krizový štáb Šumperka se rozhodl v době karantény zajistit péči pro děti pracovníků ve zdravotnických, bezpečnostních profesích, sociálních službách a jiných strategických profesích. Od středy 18. března bude zajištěna péče o děti ve věku od 3 do 6 let v Mateřské škole Veselá školka Šumperk, Prievidzská 1 a o děti ve věku od 7 do 12 let na Základní škole Šumavská 21, Šumperk.

Řidiče uvěznily na přejezdu závory. Musel je prorazit

Zpravodajství, 19. března 2020, 10:00, jak
Šumperk – Dramatické okamžiky prožil v sobotu 7. března řidič auta v Koutech nad Desnou. Nerespektoval totiž červená světla na železničním přejezdu a vjel na koleje, kde ho uvěznily sklápějící se závory. Aby se šofér z nebezpečné situace dostal, musel „šraňky“ prorazit.

KrajPomaha.cz a spouští novou kontaktní adresu

Zpravodajství, 19. března 2020, 09:49, redakce
Kraj – Všechny důležité informace na jednom místě v souvislosti s epidemií koronaviru zprostředkuje obyvatelům Olomouckého kraje nová webová stránka KrajPomaha.cz. Kromě toho hejtmanství zprovoznilo e-mailovou adresu pomoc@olkraj.cz, kam mohou lidé posílat třeba nabídky na dobrovolnickou činnost, služby nebo zajištění respirátorů. Lidem je k dispozici také telefonní informační linka krajských hygieniků na čísle 585 719 719.

Cesta zpět do práce a podnikání

Zpravodajství, 19. března 2020, 09:05, redakce, placená reklama
Cesta zpět do práce a podnikání Na Šumpersku se rozjíždí nový projekt pro nezaměstnané, který bude zahájen v březnu tohoto roku. „Cesta zpět do práce a podnikání“ nabízí spektrum aktivit, vedoucí k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání.

Jaké to je, když oči nevidí, zkoušeli lidé v Šumperku

Zpravodajství, 19. března 2020, 09:01, vab
Jaké to je, když oči nevidí, zkoušeli lidé v Šumperku Šumperk – O tom, že pohybovat se ve tmě není zas až tak jednoduché, stejně jako poslepu vykonávat praktické činnosti se mohli přesvědčit lidé v Šumperku. Tamní organizace, sdružující zrakově postižené občany, jim to umožnila v rámci veletrhu pomůcek, které mohou život těmto lidem podstatně usnadnit. Doplněný o ukázky aktivit potmě a s podtitulem „zvládneme to i jinak“ zaplnil v úterý 10. března spolupořadatelskou městskou knihovnu nejprve žáky základních škol a gymnazisty, odpoledne pak dostala možnost vžít se do role nevidomých veřejnost.

Šumperk má mobilní rozhlas

Zpravodajství, 19. března 2020, 07:00, redakce
Šumperk – Město Šumperk začal od středy 18. března využívat mobilní rozhlas. Jde o další kanál, jehož prostřednictvím lze co nejrychleji informovat obyvatele. Zatím město pro informovanost využívalo Facebook, webové stránky a Šumperský zpravodaj.

Princezna zakletá v čase obsadila sobotínský zámek. Nejprve při natáčení a poté třikrát při předpremiéře

Kultura, 18. března 2020, 18:00, Vladimíra Bartoňová
Princezna zakletá v čase obsadila sobotínský zámek. Nejprve při natáčení a poté třikrát při předpremiéře Sobotín – Novou českou pohádku Princezna zakletá v čase měli v pátek 6. a v neděli 7. března možnost jako první zhlédnout lidé v Sobotíně. Tamní zámecký resort, kde herci 14 dní bydleli a v jehož zahradách se točily závěrečné scény, připravil zájemcům hned tři předpremiéry s účastí filmové delegace. Do kin měla novinka poprvé vstoupit 19. března.

Puntíkatá Mateřinka oslavila dvacetiny

Kultura, 18. března 2020, 15:00, bav
Puntíkatá Mateřinka oslavila dvacetiny Mohelnice – Zábřežská Mateřinka oslavila dvacet let. Nechyběl u toho dort ani narozeninová písnička od drozdovských dětí a jejich učitelek. Přizvali si k tomu své absolventky, které zde jako malé také tančily.

Preventivní opatření přijímají města i obce. Zavírají školky i úřady

Zpravodajství, 17. března 2020, 09:18, BH
Okres – Mimořádná opatření přijímají jednotlivá města i obce v regionu. Jako první se uzavřely úřady, následují mateřské školy. Nastalou situaci musí řešit i rodiče, a to formou takzvaného ošetřovného.

Kvůli epidemii mohou lidé zaplatit energie později

Zpravodajství, 17. března 2020, 09:07, redakce
Kraj – Největší dodavatel energií v zemi se rozhodl ulevit zákazníkům zasaženým současnou epidemií COVID-19. Společnost ČEZ Prodej umožní domácnostem v odůvodněných případech odklad plateb až o tři měsíce. Zároveň dočasně přestane vydávat požadavky na odpojení elektřiny a plynu u zákazníků, kteří budou kvůli epidemii v prodlení se splatností. S úlevami pro zákazníky počítá i společnost ČEZ ESCO, která dodává energie podnikům.

Kvůli ochraně před koronavirem odloží lékaři zákroky, které mohou počkat

Zpravodajství, 16. března 2020, 12:32, redakce
Olomoucký kraj – Krizový štáb Olomouckého kraje se v sobotu 14. března dohodl s nemocnicemi v regionu na omezení operací a dalších naplánovaných lékařských úkonů, které nejsou nezbytně nutné. Zabrání se tím možnému šíření koronaviru ve zdravotnických zařízeních.

Z policejní linky - 11. týden

Zpravodajství, 15. března 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
 • Důvěřivě půjčovala, peníze už neviděla
 • Hledají svědky nehod. Jedna ohrozila lidi v autobuse
 • Neměl řidičák, navíc byl pod vlivem

Koronavirus paralyzuje kraj. Hejtmanství řeší všechny oblasti života

Zpravodajství, 13. března 2020, 09:26, redakce
Olomoucký kraj – Vláda České republiky vyhlásila od čtvrtečních 14.00 hodin v České republice nouzový stav kvůli šíření nového typu koronaviru. Konkrétní opatření pro řešení vzniklé krizové situace stanoví vláda samostatným usnesením. Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk v průběhu dne řešil, jakým způsobem bude vedení Olomouckého kraje na situaci kolem šíření nového typu koronaviru reagovat.

Radim Novák: „Do točení jsem se pustil na just, pak jsem se v duchu musel filmařům omluvit.“

Kultura, 12. března 2020, 12:48, Vladimíra Bartoňová
Radim Novák: „Do točení jsem se pustil na just, pak jsem se v duchu musel filmařům omluvit.“ Potkali jsme se v kině Oko na filmu Kančí les. Svým kamarádům z nedalekých Vernířovic, kde prožil své mládí a dětství a kde se točila podstatná část snímku, ho přivezl režisér a herec Radim Novák. Nejen o režii, ale také o působení v rodném Šumperku jsme si povídali bezprostředně po skončení únorové předpremiéry.

Rodinný dům „šumperák“ se vrací na výsluní zájmu

Zpravodajství, 12. března 2020, 10:00, hap
Šumperk – Novou publikaci s názvem „Šumperák – ztráta plánu“ nabízejí v těchto dnech knihkupectví v celé ČR. Její autor Tomáš Pospěch připomíná někdejší slávu legendárního typu rodinného domu šumperského projektanta Josefa Vaňka. Zároveň se potenciálním stavitelům snaží vysvětlit, že šumperák už patří přece jen do jiné éry. Autorem publikace je fotograf a historik umění. Tomáš Pospěch.

Vícepráce a vratka dotací. Nádraží se prodraží

Zpravodajství, 12. března 2020, 09:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Milióny korun navíc bude stát šumperskou radnici rekonstrukce autobusového nádraží. Cenu díla zvedly vícepráce už v době, kdy se ani nezačalo stavět. Další ztrátu teď Šumperku účtuje ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které chce po městu zpět část dotací. Podle státních úředníků Šumperk chyboval při výběru stavební firmy, když některé uchazeče o zakázku znevýhodnil.

Obava z koronaviru opět uzavírá nemocnice a domovy důchodců

Zpravodajství, 12. března 2020, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Šumperská nemocnice obnovila už jednou zrušený zákaz návštěv. Tentokrát za omezení nemůže zvýšený počet respiračních onemocnění, ale obavy z koronaviru. Návštěvy nemohou na žádné z lůžkových oddělení špitálu.

Zábřežský orchestr mezi deseti nejlepšími kulturními projekty kraje. O ceně rozhodne veřejnost

Kultura, 11. března 2020, 17:00, redakce
Zábřeh, Olomouc – Kraj každoročně uděluje Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. I v letošním roce připravili zvláštní kategorii, o které rozhodne veřejnost. Týká se nejlepších kulturních projektů v kraji a mezi deset nejlepších poskytovatelů těchto akcí byl vybrán i Zábřežský dechový orchestr.

Smyčcové kvarteto, dva výjimečné hlasy, jesenická rodačka i šumperský písničkář

Kultura, 11. března 2020, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh – hudební festival AkustikFest určený pro milovníky svižné a neoposlouchané muziky pozve interprety i diváky na jeviště zábřežského kulturního domu v pátek 17. dubna. Také letos představí nejen talentované hudebníky z regionu, ale i mimořádně zajímavé osobnosti naší hudební scény.

Řemesla do škol!

Zpravodajství, 11. března 2020, 14:47, redakce, placená reklama
Řemesla do škol! Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk v letošním roce zorganizovala ve spolupráci se svými partnery dvě dvoukolové soutěže na podporu zájmu žáků základních škol o řemeslné obory. Soutěž Vůně dřeva už vloni mezi žáky osmých tříd základních škol zaznamenala velký ohlas. Letos v prvním kole účinkující vyráběli bedýnku, která může sloužit třeba jako květináč.

Z policejní linky - 10. týden

Zpravodajství, 8. března 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 10. týden
 • S řízením si těžkou hlavu nedělali
 • Vykradená garáž
 • Mercedes skončil ve svodidlech
 • Ze strojů v lese zmizela nafta
 • Drogy za volantem
 • Nehoda se naštěstí obešla bez zranění

Sportovní šlágr s velkými hvězdami, zazáří na štíteckém nebi

Sport, 5. března 2020, 22:00, Petr Fišer
Sportovní šlágr s velkými hvězdami, zazáří na štíteckém nebi Štíty – Bude to nevšední sportovní svátek s podtextem velké historické premiéry. Ač to může znít na první dobrou jako novinářská kachna, ve Štítech se předvede v plné kráse nejvyšší soutěž stolního tenisu! Sokolovna na náměstí Míru se stane dějištěm utkání, v němž si to na neutrální půdě rozdají dva rivalové z Moravy a Čech. V pátek 6. března zazní „startovní výstřel“ úderem sedmnácté hodiny.

Sto bodů? Byl to můj sen, přiznal kouč šumperských hokejistů Martin Janeček

Sport, 5. března 2020, 20:00, Petr Fišer
Sto bodů? Byl to můj sen, přiznal kouč šumperských hokejistů Martin Janeček Šumperk – STOVKA! Dlouhodobá část letošního ročníku druhé ligy se do kroniky šumperského klubu zapíše zlatým písmem. Hokejoví Draci zkompletovali úctyhodný bodový rekord ve chvíli, kdy herně i výsledkově zdolali vzdorující Kopřivnici. V dostizích, které probíhaly na dálku, předčili bývalými extraligovými hvězdami nabité Vrchlabí.

„Jsme rádi, že odpad z výroby tvarůžků ještě může být užitečný,“

Zpravodajství, 5. března 2020, 18:00, redakce, placená reklama
„Jsme rádi, že odpad z výroby tvarůžků ještě může být užitečný,“ říká Pavel Pospíšil ze společnosti A. W. Loštice, jediného výrobce Olomouckých tvarůžků na světě. Stejně jako jiné potravinářské podniky, tak i producent unikátních Olomouckých tvarůžků musí na základě veterinárního zákona bezpečně likvidovat odpad živočišného původu z výroby, označený jako VŽP (vedlejší živočišné produkty). Jakým způsobem to firma dělá? Posílá je k ekologickému zpracování do bioplynové stanice ECR Rapotín, která dokáže zbytky z provozu přeměnit na čistý plyn a další prospěšné komodity. O výhodách tohoto řešení nám pověděl Pavel Pospíšil, jeden z jednatelů A. W. Loštice.

Tereza Šibravová: „Ráda se nechávám překvapovat.“

Zpravodajství, 5. března 2020, 17:00, Hana Písková
Tereza Šibravová: „Ráda se nechávám překvapovat.“ Tereza Šibravová se před nedávnem přistěhovala do Šumperka ze Středočeského kraje. Při našem rozhovoru vzpomínala na Sázavu, kde žijí její rodiče v sousedství spisovatele Michala Viewegha. Ráda se vrací o víkendech do Prahy, kde studovala. Zároveň si ale pochvalovala klidnější bydlení, které jí umožňuje život v Šumperku. Tereza je novou posilou spolku Jokes&Games, který na jaro připravuje spoustu volnočasových akcí pro děti.

Charita Šumperk získá budovu pro pracovnice mobilního hospice

Zpravodajství, 5. března 2020, 15:30, hap
Šumperk – Do roka by měla mít šumperská Charita novou budovu, která má posloužit jako moderní zázemí pro pracovnice mobilního hospice. Ten funguje jako terénní služba pro nevyléčitelně nemocné nebo umírající lidi.

Referendum o elektrárnách dopadlo jednoznačně. Lidé je prostě nechtějí

Zpravodajství, 5. března 2020, 12:00, jak
Libina – Stavba obřích elektráren u Libiny nenašla u tamních obyvatel pochopení. Vyplývá to z referenda, kterého se lidé mohli zúčastnit v průběhu minulého týdne. Ačkoli soukromá firma nabízela obci jako kompenzaci za provoz větrníků 400 tisíc korun ročně, proti stavbě vrtulí se vyslovilo 75 procent občanů.

Ve městě řádila trojice lupičů

Zpravodajství, 5. března 2020, 10:24, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Kriminalistům se podařilo rozplést případ přepadení muže, ke kterému došlo koncem ledna v Mohelnici. Trojice lupičů tam v noci zbila a oloupila jednačtyřicetiletého Mohelničana. Po rozdělení kořisti se rozptýlili po celé Moravě.

„Máš na to aneb Podnikatelský venkovský akcelerátor“

Zpravodajství, 4. března 2020, 22:00, redakce, placená reklama
„Máš na to aneb Podnikatelský venkovský akcelerátor“ V současné době zahajujeme již třetí běh projektu „Máš na to“ - podnikatelský venkovský akcelerátor, který umožňuje zpracování podnikatelského plánu a pro vybrané účastníky možnost otestovat své podnikání v podnikatelsko-zaměstnaneckém družstvu BEC.

Mladí nezaměstnaní mají šanci získat pracovní zkušenosti ve Španělsku nebo ve Skotsku

Zpravodajství, 4. března 2020, 20:00, redakce, placená reklama
Centrum pro komunitní práci Severní Morava rozjíždí 2. běh projektu „Začít znovu II. - Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež“, jehož cílem je usnadnit znevýhodněným skupinám obyvatel vstup na trh práce a zároveň se na tomto trhu dlouhodobě udržet.

Hrát si s penězi děti baví

Kultura, 4. března 2020, 18:00, bav
Zábřeh – V únoru se v zábřežském muzeu otevřela nová interaktivní výstava Hrátky s penězi. Návštěvníka seznámí s vývojem platidel, od těch předmincovních přes kovové mince až po vznik papírových bankovek, a připomene i loňské 100. výročí vzniku československé koruny.

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

Kultura, 4. března 2020, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk, Zábřeh – Zajít si na filmovou novinku „V síti“ do kina? Narazit by mohly některé děti, kterým ještě nebylo patnáct let, právě těch se totiž týká věkové omezení tohoto filmu.

Muzejíčko láká na Hernu plnou přírody

Kultura, 4. března 2020, 11:17, vl
Šumperk – Nová interaktivní výstava v šumperském Muzejíčku láká k návštěvám. Malým i velkým napoví, co žije a roste v lese, na louce, na skalách…. Odvážnější mohou přeskákat po kamenech řeku nebo se prolézt po obří pavoučí síti a jejího majitele nakrmit nebo před ním zachránit jeho oběti. Zvídaví se mohou naučit počítat stáří stromů, o nichž jim více prozradí kouzelný provázek nebo vzorky dřevin.

Z policejní linky - 9. týden

Zpravodajství, 1. března 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 9. týden
 • Porušil zákaz řízení
 • Vloupání do vozidla
 • Žháři odhaleni
 • Nezodpovědní řidiči
 • Ženy ostrůvek nešetřily
 • Tři na jednoho


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.