ZPRAVODAJSTVÍ

Zima nebyla normální, potvrzují meteorologové

26. března 2020, 08:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Průměrná teplota byla v zimě v šumperském okrese jeden a půl stupně nad nulou. To je o tři stupně více, než jaký je dlouhodobý normál. Podle meteorologů byla celá zima teplotně nadnormální a prosinec s únorem mimořádně nadnormální.

„Nejteplejším dnem uplynulé zimy byl 23. únor, kdy průměrná teplota v kraji dosáhla devíti stupňů. Naopak nejchladnější průměrná teplota – 7 stupňů Celsia byla 6. ledna,“ uvádí ve zprávě Český hydrometeorologický ústav.

Nejvíce sněhu napadlo na Šeráku, a to více než dva metry. Průměrná sněhová pokrývka v regionu ale dosahovala pouze dvanácti centimetrů. Z dat meteorologů také vyplývá, že zima byla neobvykle deštivá.

Kvůli mírné zimě ušetřila města a obce milióny korun na zimní údržbě. Velké úspory hlásí také silničáři – ušetřené peníze chtějí investovat do oprav silnic nižších tříd.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.