SPORT

Šumperský Asper má smůlu, florbalová sezóna skončila. Z divize nikdo nepostoupí

26. března 2020, 14:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Šumperský Asper má smůlu, florbalová sezóna skončila. Z divize nikdo nepostoupí Šumperk, Mohelnice – Šumperský Asper dokázal postoupit do druhého kola play off. Než stačil u slavících hráčů odeznít pocit velkého štěstí, museli skousávat zklamání, k němuž se vzhledem k okolnostem schylovalo. O pouhé dva dny později výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o předčasném ukončení sezóny.

 Je to pech. Ve chvíli, kdy jedinečné rekordní období Šumperka zkrášlilo vyřazení Vysokého Mýta, se třetiligové ambice Trávníčka a spol. rozbily o skálu s názvem koronavirus. „K otázkám ohledně dalšího osudu sezóny 2019/2020 jsme přistupovali s nejvyšší možnou citlivostí,“ ujišťovali nejvyšší svazoví představitelé.
Celkové umístění družstev ve všech soutěžích se stanovilo jejich pořadím v základní části se zohledněním úvodní fáze play off, pokud byla dohrána. Florbalové řády jasně stanovují určování postupujících a sestupujících celků. Zatímco v ledním hokeji se o nových týmech v extralize a první lize rozhoduje od „zeleného stolu“, ve florbalu zůstávala jedinou možností, jak vystoupat o patro výš, sportovní cesta. Proto se letos do národní ligy nepodívá žádný z divizních adeptů včetně Šumperka.

Asper může hřát u srdce alespoň to, že se stal z bodového hlediska nejúspěšnějším týmem dlouhodobé fáze napříč všemi pěti divizemi. Také ho může těšit fakt, že v otevíracím kole dlouhého vyřazovacího dramatu přeskočil nepříjemnou překážku z východu Čech. Pětizápasová série s Vysokým Mýtem brala dech. „Myslím si, že byla jednou z nejlepších, které se v prvním kole hrály. Jsme hrdí na naše kluky, jaké předváděli výkony. I když nakonec odešli poraženi, nemají důvod klopit hlavy. Každý odvedl maximum,“ prohlásil mýtecký kouč Drahoslav Novák.
„Všichni si sáhli na dno, rozhodovaly maličkosti. Souhlasím s tím, že jsme společně odehráli snad nejkvalitnější a nejvyrovnanější sérii. Pro nás byla obrovsky těžká. Obě mužstva zaslouží uznání,“ navázal na svého trenérského kolegu Petr Matěj.

Šumperk měl „popíjet“ další florbalovou rundu ve společnosti plzeňských slávistů. Ti se prokousali do druhého kola přes jedno z největších překvapení nedokončeného divizního ročníku. Mohelnice z pozice kousavého nováčka dlouho útočila na titul ve skupině D, a přestože jí příchod nového roku nezastihl v optimální herní formě ani pohodě, v play off se znovu proměnila v houževnatého protivníka, co neprodává kůži lacino.

PRVNÍ KOLO PLAY OFF

ŠUMPERK – VYSOKÉ MÝTO 4:6, 10:6, 4:5, 7:6, 6:2. Konečný stav série – 3:2.
SLAVIA PLZEŇ – MOHELNICE 10:4, 3:6, 6:4, 5:4. Konečný stav série – 3:1.
 

Foto: Petr Fišer

Nejúspěšnější sezóna florbalistů Asperu v klubové historii bude navěky spojená s výskytem a následky koronaviru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.