SPORT

Martin Novák zarmoutil fotbalový Zábřeh, místo návratu upřednostnil IV. třídu

27. ledna 2016, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař


Zábřeh - Z návratu Martina Nováka do rodného města, kde s fotbalem začínal, nic nebude. Alespoň prozatím. Zkušený středopolař po ukončení angažmá v Lanškrouně kývl na příležitost, která je pro něj zajímavější hlavně z ekonomického hlediska. Zábřeh má smůlu.

 Přitom právě záložník jeho kvalit by se mladému celku náramně hodil. Někoho takového by potřeboval jako koza drbání. „Měli jsme o Martina zájem, moc jsme o něj stáli. Už jen proto, že je to Zábřežák. Naše představy se ale diametrálně lišily a rozcházely. Myslím tím finanční stránku věci. Proto jsme si bohužel neplácli,“ prozradil Jaroslav Appl. „Po zásadních změnách, k nimž u nás došlo před půl rokem, pracujeme na zcela odlišné bázi než oddíly, co spoléhají především na peníze,“ připomněl hlavní trenér Sulka letní revoluci. Měla za následek důkladnou obměnu v obsazení klubového vedení, opuštění třetí ligy, stažení odchovanců z hostování po okolních oddílech a v neposlední řadě i dobrovolný pád do krajského přeboru. Tradiční oddíl se vydal po úplně jiné cestě.
Novák souhlasil s nabídkou, kterou mu předložila ambiciózní Olešnice. V malé vesnici ležící v těsném sousedství Bouzova tvoří fotbalovou rodinu jediný tým – ten mužský. Jarní část sezóny stráví v družstvu, které vede tabulku IV. třídy. Na Olomoucku je to až třetí nejvyšší soutěž. Společně s ním mají nakročeno do stejné destinace i další matadoři Skopal, Šalamoun a Barcal. Trénovat je bude exmaletínský Ladislav Gallo, z pozice stěžejního funkcionáře se postará o jejich všeobecnou spokojenost dárný mecenáš Bohuslav Charvát. V zákulisí se spekuluje i o možném zapojení Lubomíra Hrdloviče. „Když souhlasíte s takovým přesunem, nelákává vás fotbal, ale výhradně to, co za něj dostanete. Vždycky je to o nějaké motivaci a záleží na každém, jak se rozhodne. Klukům přeju, ať se jim v Olešnici daří,“ vzkazoval na dálku Jaroslav Appl. V létě by mohl přijít o Antonína Kapla. Také mladý útočník je totiž v olešnickém hledáčku.
V Zábřeze už týden trénují, do zimní přípravy se zapojili tři brankáři a sedmnáct fotbalistů do pole. „Vrátilo se nám několik uzdravených marodů, momentální složení kádru je tak početnější. Šanci dáme i některým nováčkům, kteří jsou u nás na zkoušce. Naše veškerá snaha bude vést k tomu, abychom se v tabulce posunuli co možná nejvíc nahoru,“ nastínil Appl.


Foto: Petr Fišer

Jaroslav Appl se s Martinem Novákem nedohodl. Bývalý spoluhráč dal přednost Olešnici.


Sdílet na Facebooku Upozornit známého | Tisknout | Nahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 28.1.2016 15:28
Titulek: trenér Zábřeha
Autor: Anonym
Vzpomeňte si na jeho slova po skončení sezony.Keci, keci,keci.Uvidíme kde skončí!
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):


ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.