ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 17. týden

26. dubna 2020, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
  • Při havárii se řidič lehce zranil
  • Nehoda se neobešla bez zranění
  • Vandal poškodil auto
  • Nezodpovědný muž zavinil dopravní nehodu
  • Vloupání za bílého dne
  • Alkohol za volantem

Při havárii se řidič lehce zranil
Nemile – Dopravní policisté se zabývají okolnostmi havárie osobního vozidla. V pátek 24. dubna v brzkých ranních hodinách došlo v úseku mezi obcemi Nemile a Hněvkov k dopravní nehodě. Podle prvotních informací se tam při jízdě ve směru na Hněvkov v důsledku nepřiměřené rychlosti mladému řidiči nepodařilo vybrat ostrou pravotočivou zatáčku. S vozem vyjel vlevo mimo silnici, kde čelně narazil na stromu. Po nárazu se vozidlo odrazilo a svou zadní částí narazilo do dalšího stromu. Po havárii se lehce zraněný řidič vypravil do svého bydliště. Tam se měl posilnit alkoholem a teprve poté nehodu nahlásil policistům. Ti muže vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Protože byla pozitivní, vyzvali jej, aby se podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Veškerými okolnostmi této havárie se policisté nadále zabývají. Vznikla při ní škoda za předběžně 50 tisíc korun.

Nehoda se neobešla bez zranění
Šumperk – Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly ve středu 22. dubna před pátou hodinou odpoledne na Uničovské ulici v Šumperku u dopravní nehody osobního vozidla s motocyklem. Zranil se při ní řidič motocyklu, kterému nedal přednost v jízdě řidič octavie vjíždějící do křižovatky z Blanické ulice. Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu. Zraněného motorkáře přepravili záchranáři k dalšímu ošetření do nemocnice. Při nehodě vznikla škoda za předběžně 200 tisíc korun.Vandal poškodil auto
Šumperk – Poškození vozidla oznámil na policii čtyřiačtyřicetiletý muž ze Šumperka. Vůz Mazda 5 měl zaparkovaný u domu. Během uplynulého víkendu si ho vyhlédl neznámý pachatel. Na pravé straně vytvořil rýhu od předních dveří až po zadní blatník v délce 2,3 metry. Majitel vyčíslil způsobenou škodu na 15 tisíc korun.

Nezodpovědný muž zavinil dopravní nehodu
Branná – Padesátiletý řidič, který způsobil dopravní nehodu, neměl za volantem vůbec co pohledávat. Nejen že byl pod vlivem alkoholu, ale také nikdy nevlastnil řidičský průkaz. V úterý 21. dubna před sedmou hodinou večer jel muž s vozem Škoda Felicia ve směru od Branné na Nové Losiny. Na rovném úseku měl předjíždět nezjištěné vozidlo. V protisměrné části silnice se však střetl s vozem Škoda Octavia. Policisté u obou řidičů provedli orientační dechové zkoušky na alkohol. U devětatřicetiletého řidiče octavie byla zkouška negativní. Padesátiletý řidič felicie nadýchal 1,55 promile alkoholu. Během lustrace policisté dále zjistili, že muž nikdy nevlastnil řidičský průkaz a k jízdě použil vozidlo bez platné technické kontroly a bez sjednaného pojištění. Na vozidlech vznikla škoda za 30 tisíc korun. Nyní je padesátiletý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až trest odnětí svobody na tři roky.

Vloupání za bílého dne
Štíty – Na lup za bílého dne se vydal pětadvacetiletý mladík se svým kumpánem. Dva muži si v sobotu 18. dubna vyhlédli rodinný domek ve Štítech. Vypáčili vstupní dveře a celý objekt prohledali. Do vozidla, které si přistavili přímo před dům, začali nosit různý nábytek. Pachatelů si všimli dva muži procházející kolem. Ti hned zavolali na linku 158. Když policisté přijeli na místo, zadrželi pětadvacetiletého mladíka. Druhému pachateli se podařilo utéct. Při vloupání byla způsobena škoda za téměř 11 tisíc korun.

Alkohol za volantem
Hrabová – Během uplynulého víkendu řešili šumperští policisté dvě dopravní nehody s alkoholem. První se odehrála hned v pátek 17. dubna po osmé hodině večerní. Šestadvacetiletý muž projížděl na motocyklu značky Keeway obcí Hrabová. Při projíždění zatáčkou vlivem požitého alkoholu nezvládl řízení. S motocyklem spadl na silnici a narazil do zaparkovaného vozu Fiat Punto. Řidič si při dopravní nehodě způsobil zranění, ale ošetření odmítl. Policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,4 promile alkoholu. Během kontroly policisté zjistili, že motocykl je bez řádně připevněné registrační značky a s neplatnou technickou kontrolou. Policisté muži na místě zdrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Na osobním vozidle vznikla škoda za 5 tisíc korun a na motocyklu 2 tisíce korun. Nyní je mladík důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Veselí – Ze stejného přečinu je podezřelý i devatenáctiletý mladík, který havaroval v neděli 19. dubna mezi obcemi Vranová Lhota a Veselí. Před šestnáctou hodinou jel s vozem Seat Altea ve směru od Vranové Lhoty. Při projíždění zatáčkou přejel částečně do protisměru, kde se střetl s vozem Mazda MX5. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Když na místo dorazili policisté, provedli u obou řidičů orientační dechovou zkoušku na alkohol. Třiatřicetiletý řidič mazdy měl výsledek negativní. Devatenáctiletý mladík však neprošel. Přístroj Dräger u něj naměřil pozitivní hodnotu 1,79 promile alkoholu. I tomuto mladíkovi policisté zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.