SPORT

Trenér Draků Martin Janeček: Klukům pocit z vítězství chutná, nemůžou se ho nabažit

27. února 2020, 10:13, Petr Fišer
Trenér Draků Martin Janeček: Klukům pocit z vítězství chutná, nemůžou se ho nabažit Šumperk – Od lednové porážky v Hodoníně znovu vládnou pevnou rukou. Hokejoví Draci před středečním pokračováním s Kopřivnicí dovedli do vítězného konce šest utkání v řadě a při spouštění útočných lavin stačili nastřílet takřka padesát branek.

„Máme nabrusleno a hráčům jedou nohy. V tu chvíli se můžou soustředit na hokej jako takový,“ zamyslel se kormidelník dračí posádky Martin Janeček. „Poslední výkony a výsledky se pozitivně odrážejí na jejich sebevědomí. Věří si, kotouč je poslouchá, neustále se nabízejí, dobře komunikují a ze hry mají radost. A když se povede něco hezkého, jsem za to samozřejmě rád. Myslím si, že máme dobré mužstvo, šikovné hráče a byla by škoda, kdyby od sebe puk jen odhazovali. Ať dokazují, že to s ním umí.“

Šumperk kraluje druhé lize s vyváženým výběrem, v němž se mísí zkušenost se střední generací a dravým mládím. Proti Slezanu si souvislý nápor dokázal vytvářet i čtvrtý útok složený výhradně z klubových odchovanců. „Hráli výborně. V některých pasážích to dokonce byla naše nejlepší pětka. Nikdo u nás nedostává nic zadarmo a oni cítí, že mají důvěru. Rozhodně to není o mně. Jednoduše si váží místa v sestavě, poctivě pracují v tréninku a jdou nahoru. Osobně tlačím na charakterové věci, jako jsou souboje a ochota vracet se do obrany. Což splňují,“ nešetřil Janeček chválou směřovanou na adresu Scheutera, Müllera, Horkého či Urbana.

Draci nedominují jen v domácím prostředí. Na rozdíl od předchozích ligových ročníků velmi často bodují i při venkovních výpravách. „Těší mě konzistence v předváděných výkonech. Jestli je to doma, nebo venku? To moc neřešíme. Nevím, co bylo dřív. Jaká byla příprava a zvyklosti před, během a po skončení zápasu. Nemůžu a ani nechci soudit a hodnotit kolegy přede mnou. Nic takového mi nepřísluší, nebylo by to fér. Podle mě je všechno o tom, jak se na jednotlivé utkání nachystáme. Maximálně se soustředíme na každé zvlášť a chceme ho vyhrát. Našim klukům správná mentalita nechybí, pocit z vítězství jim chutná a nemůžou se ho nabažit. Snad jim bude chutnat co nejdéle,“ přál si Janeček.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.2.2020 11:35
Titulek: Bez titulku
Autor: Divák Divadelní
11
Paráda jen postup se od vrchnosti nedoporučuje....
Reagovat
Datum: 27.2.2020 12:50
Titulek: .
Autor: Bobby Orr
14
Hokej mě nezajímá.
Reagovat
Datum: 27.2.2020 13:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
16
Jestli nepostoupil, tak nám to vyhrávání bude úplně k ničemu!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.