ZPRAVODAJSTVÍ

Tornádo smetlo ze židlí zaměstnance obce

13. února 2020, 08:45, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Zatímco jedni považují propuštění části zaměstnanců obecního úřadu v Loučné nad Desnou za normální věc, která se běžně děje i v jiných vesnicích, další mluví o nepřiměřeném nátlaku ze strany obce na odchod nepohodlných pracovníků. Jejich „vyhazov“ teď v Loučné řeší všichni.

 „Je to směšné. Nějaké obviňování z nátlaku je naprosto mimo realitu. Všichni dotčení zaměstnanci podepsali svoje výpovědi dobrovolně, jednání o ukončení pracovního poměru probíhalo před svědky a právním zástupcem,“ reagovala na dotaz naší redakce starostka Loučné nad Desnou Petra Harazímová.

Týden na severu má k dispozici dopis, který propuštění zaměstnanci obce poslali všem zastupitelům. Libor Turek i Hana Bližňáková v něm tvrdí, že kvůli rozvázání pracovního poměru na ně byl vyvíjen nátlak a důvody pro svůj „vyhazov“ rozporují.

„Při jednání jsem uvedla, že se chci poradit se svým právním zástupcem. To mi nebylo umožněno. Naopak právník, zastupující obec, na mě vyvíjel psychický nátlak, ať výpověď podepíši hned,“ uvedla Bližňáková.

S personálními potížemi se má potýkat také dům s pečovatelkou službou v Loučné nad Desnou. Po propuštění bývalé vedoucí pracovnice tam údajně selhává poskytování základních sociálních služeb. Redakci našeho týdeníku na to upozornily přímo rodiny samotných klientů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 29.2.2020 21:10
Titulek: Re: Vševĕd
Autor: Anonym
Pane Vševĕde,připadá mi,že Vás znepokojuje myšlenka,že bych toho mohl vědět vice ,než Vy...,ale věřte,neni na tom opĕt nic složitého.. Pokud mne něco zajimá,tak se na to informuji,zpravidla přimo u zdroje,jak se řiká.. Abych byl tedy konkrétni,tak v tomto případě logicky mohu ziskat informace u zamĕstnanců a nebo u zamĕstnavatele..
Mel jsem tedy možnost nahlédnout do dvou pracovnich smluv zamestnanců,kteři mi je sami poskytli uzavřenych za působeni předchoziho vedeni obce.. V nich konkretni termin uveden NENÍ ! Dále jsem mĕl možnost shlédnout smlouvu uzavřnou za působeni pana Martinka a v té rovněž neni výplatni termin uveden. A v posledni řade jsem se dotázal na obdobi nedavné,kdy jsem se dozvěděl, že je ve smlouvĕ výplatni termin uveden a to 20-tého kalendářniho dne.
Co se týče Vašeho pohoršeni nad tim,že jsem mĕl vidĕt pracovni smlouvy na obecnim úřadĕ,tak já jsem nic takového neuvedl ,to jsou jen spekulace a domnĕnky.
..
Je ale zvláštní, že za bývalého vedeni jsem rovnĕž mel zájem nahlédnout do jisté smlouvy a obec mi ji bez problémů ofocenou zaslala emailem ,ovšem pochopitelnĕ se skrytými osobnimi údaji..
Takže jsme opět společnĕ asi dospěli k tomu,že se na obci nedeje nic ,co se tam nedělo i dřive... 😏☺☺☺.
Myslim si,že občan má možnost nahlédnout do jakékoliv smlouvy,která je uložena na uřadĕ a která nepodléhá zvláštnimu režimu.Vzdyť treba i na Katastru nemovitosti si můzete požadat o nahlédnuti do jaķékoliv smlouvy,kterou tam maji !!
imu
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.