ZPRAVODAJSTVÍ

Tornádo smetlo ze židlí zaměstnance obce

13. února 2020, 08:45, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Zatímco jedni považují propuštění části zaměstnanců obecního úřadu v Loučné nad Desnou za normální věc, která se běžně děje i v jiných vesnicích, další mluví o nepřiměřeném nátlaku ze strany obce na odchod nepohodlných pracovníků. Jejich „vyhazov“ teď v Loučné řeší všichni.

 „Je to směšné. Nějaké obviňování z nátlaku je naprosto mimo realitu. Všichni dotčení zaměstnanci podepsali svoje výpovědi dobrovolně, jednání o ukončení pracovního poměru probíhalo před svědky a právním zástupcem,“ reagovala na dotaz naší redakce starostka Loučné nad Desnou Petra Harazímová.

Týden na severu má k dispozici dopis, který propuštění zaměstnanci obce poslali všem zastupitelům. Libor Turek i Hana Bližňáková v něm tvrdí, že kvůli rozvázání pracovního poměru na ně byl vyvíjen nátlak a důvody pro svůj „vyhazov“ rozporují.

„Při jednání jsem uvedla, že se chci poradit se svým právním zástupcem. To mi nebylo umožněno. Naopak právník, zastupující obec, na mě vyvíjel psychický nátlak, ať výpověď podepíši hned,“ uvedla Bližňáková.

S personálními potížemi se má potýkat také dům s pečovatelkou službou v Loučné nad Desnou. Po propuštění bývalé vedoucí pracovnice tam údajně selhává poskytování základních sociálních služeb. Redakci našeho týdeníku na to upozornily přímo rodiny samotných klientů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 19.2.2020 18:58
Titulek: Re: Všechno je jinak - pro pana vystupujiciho zde jako právnik..
Autor: Anonym
To není zlo, to je demokracie, a předvedli ji i druhá strana, když v prosinci P.H. zvolili, a v březnu využili, že relativně čestnější Pupíková už na to neměla žaludek, ale více po moci toužící Staňková naopak prosadila zničení původní dohody.
Na tom ale není nic protiprávního, ani na jednom sesazení starosty.
Způsob nabídnutí dohody těm, které patří spravedlivě vyhodit, se mi taky nelíbí. Je vidět, že vstřícný krok nedocenili a obec ti.neschopni, zákoník práce porušující, stáli ještě peníze na odstupným. Ale i to je zcela legitimní a legální, a běžná praxe i v komerční sféře, protože zkrátka ZP je na straně tzv. slabšího, tedy zaměstnance, který má skutečně velké pole pro to porušovat pracovní kázeň. Ale ne neomezené, jako si může myslet, když řekne "pokladnu nedám, jdu se s ní nejdřív v klidu zavřít tady vedle, a až pak ukážu" 😀
To vyjádření svého názoru jde jistě i slušně, a to by skutečný právník ve většině případů činil. Ve chvíli, kdy se diskutující ohání urážkami, tak už ten jeho boj za názor smrdí víc než smradlavé nepravdivé urážky.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.