ZPRAVODAJSTVÍ

Tornádo smetlo ze židlí zaměstnance obce

13. února 2020, 08:45, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Zatímco jedni považují propuštění části zaměstnanců obecního úřadu v Loučné nad Desnou za normální věc, která se běžně děje i v jiných vesnicích, další mluví o nepřiměřeném nátlaku ze strany obce na odchod nepohodlných pracovníků. Jejich „vyhazov“ teď v Loučné řeší všichni.

 „Je to směšné. Nějaké obviňování z nátlaku je naprosto mimo realitu. Všichni dotčení zaměstnanci podepsali svoje výpovědi dobrovolně, jednání o ukončení pracovního poměru probíhalo před svědky a právním zástupcem,“ reagovala na dotaz naší redakce starostka Loučné nad Desnou Petra Harazímová.

Týden na severu má k dispozici dopis, který propuštění zaměstnanci obce poslali všem zastupitelům. Libor Turek i Hana Bližňáková v něm tvrdí, že kvůli rozvázání pracovního poměru na ně byl vyvíjen nátlak a důvody pro svůj „vyhazov“ rozporují.

„Při jednání jsem uvedla, že se chci poradit se svým právním zástupcem. To mi nebylo umožněno. Naopak právník, zastupující obec, na mě vyvíjel psychický nátlak, ať výpověď podepíši hned,“ uvedla Bližňáková.

S personálními potížemi se má potýkat také dům s pečovatelkou službou v Loučné nad Desnou. Po propuštění bývalé vedoucí pracovnice tam údajně selhává poskytování základních sociálních služeb. Redakci našeho týdeníku na to upozornily přímo rodiny samotných klientů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 19.2.2020 17:28
Titulek: Re: Všechno je jinak - pro pana vystupujiciho zde jako právnik..
Autor: Stanislav Krahula
Já jsem občanem této obce a narozdil od Vás zde žiju a tudiž lze předpokládat,že toho musim nejen já,ale i vĕtšina občanů vĕdĕt mnohem vic,než Vy.
Ale máte pravdu,pravdu mnoha vĕcem nerozumim narozdil od Vás,který pravdĕpodobnĕ rozumite všemu. Hlavnĕ tomu,co zde predvádite. Ani se neumite podepsat svým jménem !
Vim toho mimo jiné dost na to,abych zde mohl tvrdit,že v připadĕ Libora Turka lze velice snadno o neomylnĕ prokázat,že svůj čas v pracovni dobĕ využival i jinak,než v plnění pracovních povinnosti. Na tom neni nic slozitého k pochopeni. Píše o tom zde vice občanů,nejen já.
Já pochopitelnĕ nechám na soudu,ať rozhodne,a jen jsem si dovolil zde přispět svými postřehy,stejnĕ,jako jste to udělal Vy a dalši jednotlivci.
A posledni věci, kterou bych rad uvedl je to,že velice dobře rozumim tomu,o co se zde určitá skupina lidi snaží... Jde o pouhý politický boj ,kdy se opět zneužilo případu,tetokrát dvou propuštĕných zamĕstnanců,aby se vytvářely sváry a šiřily polopravdy.Snažíte se poštvat lid na součastné vedeni obce a jako prostředek jste si k tomu zvolili lži. Já nejsem zdaleka jediný,kdo má takový nazor ,ale jsem asi jeden z mála ,který ač tomu podle Vás nerozumi,tak se rozhodl projevit veřejnĕ svůj názor.
Nejsem podporovatelem Petry Harazimové a nebyl jsem ani podporovatelem Jaroslava Sembtnera,ale dokážu ocenit u kohokoliv z nich,kdyź vykonaji pro obec něco přinosneho.My obyčejní liďé už nechceme dalši převraty a hádky . ZÍSKAT PŘIZEŇ SI JDE I ČESTNÝMI ZPŮSOBY .
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.