ZPRAVODAJSTVÍ

Tornádo smetlo ze židlí zaměstnance obce

13. února 2020, 08:45, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Zatímco jedni považují propuštění části zaměstnanců obecního úřadu v Loučné nad Desnou za normální věc, která se běžně děje i v jiných vesnicích, další mluví o nepřiměřeném nátlaku ze strany obce na odchod nepohodlných pracovníků. Jejich „vyhazov“ teď v Loučné řeší všichni.

 „Je to směšné. Nějaké obviňování z nátlaku je naprosto mimo realitu. Všichni dotčení zaměstnanci podepsali svoje výpovědi dobrovolně, jednání o ukončení pracovního poměru probíhalo před svědky a právním zástupcem,“ reagovala na dotaz naší redakce starostka Loučné nad Desnou Petra Harazímová.

Týden na severu má k dispozici dopis, který propuštění zaměstnanci obce poslali všem zastupitelům. Libor Turek i Hana Bližňáková v něm tvrdí, že kvůli rozvázání pracovního poměru na ně byl vyvíjen nátlak a důvody pro svůj „vyhazov“ rozporují.

„Při jednání jsem uvedla, že se chci poradit se svým právním zástupcem. To mi nebylo umožněno. Naopak právník, zastupující obec, na mě vyvíjel psychický nátlak, ať výpověď podepíši hned,“ uvedla Bližňáková.

S personálními potížemi se má potýkat také dům s pečovatelkou službou v Loučné nad Desnou. Po propuštění bývalé vedoucí pracovnice tam údajně selhává poskytování základních sociálních služeb. Redakci našeho týdeníku na to upozornily přímo rodiny samotných klientů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 19.2.2020 14:11
Titulek: Pokračování dle kodexu vzorné práce
Autor: Janek Janek
(citace z dopisu uražených bývalých zaměstnanců):

H.B. na pozici referentky odmítla nejen finančímu výboru, ale nadřízené starostce vydat svěřenou pokladu k finanční kontrole, vydala ji až po následné manipulaci s pokladnou v jiné kanceláři
- tohle samo o sobě na okamžité propuštění stačí, to vyjádření H.B., že si potřebovala "pokladnu v klidu přichystat", je směšné, to "přichystání v klidu" právě může znamenat spoustu zajímavých úkonů, ke kterým by ve státní správě docházet nemělo - ale ne, hlavně že si to může udělat V KLIDU! To je argument stolení, v klidu si zmanipulovat o samotě pokladnu, aby ji pak mohla ukázat ke kontrole :-DDD

H.B. udělala /možná ne sama, bylo jich tam na to víc, neschopných, v čele s kapitánem, uznávám/ neskutečný bor... v identifikaci poplatníků a poplatků, takže obec tuší, že jí lidi dluží peníze, ale neví kdo, a vymáhá je po někom, kdo jí pak přinesl ukázat účtenku, že to ale platil - neskutečný binec v administrativě, kterou tam ty minulé referentky s nemocnou účetní (co onemocněla z hodiny na hodinu po požádání o doklady předražené akce letní Loučné), měly na starosti. Teď to po nich budou dávat dokupy - o tom pane Kropáči nenapíšete článek? Ne, to ne, to se nehodí do krámu a Jarda by byl smutnej. Ale ono už Vám od něho nic moc v kapse nezašustí, on se J.S. nasliboval dost - tomu dá, tomu víc, ten bude po něm starosta (Pospíšil), ten taky (Chytil), ta taky nebo aspoň něco, když ne víc (Staňková), ale klec spadla, a z veřejného už teď konečně nedá nikomu nic. A z vlastního by ho nenapadlo :-DD

Pokud H.B. je zdeptaná z toho, jak sama píše, že po ní nadřízení chtějí vidět plnění úkolů, neměla tam co dělat. Ať jde někde, kde nic dělat nemusí a nikdo ji teda deptat nebude. A je ráda, že místo toho okamžitého propuštění, při kterém by si na podporu nesáhla, dostala nabídku dohody s odstupným - skoro bychom měli být naštvaní na aktuální vedení, že odstoupné vyhazuje někomu takle neschopnému, zdeptanému!
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.