ZPRAVODAJSTVÍ

Tornádo smetlo ze židlí zaměstnance obce

13. února 2020, 08:45, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Zatímco jedni považují propuštění části zaměstnanců obecního úřadu v Loučné nad Desnou za normální věc, která se běžně děje i v jiných vesnicích, další mluví o nepřiměřeném nátlaku ze strany obce na odchod nepohodlných pracovníků. Jejich „vyhazov“ teď v Loučné řeší všichni.

 „Je to směšné. Nějaké obviňování z nátlaku je naprosto mimo realitu. Všichni dotčení zaměstnanci podepsali svoje výpovědi dobrovolně, jednání o ukončení pracovního poměru probíhalo před svědky a právním zástupcem,“ reagovala na dotaz naší redakce starostka Loučné nad Desnou Petra Harazímová.

Týden na severu má k dispozici dopis, který propuštění zaměstnanci obce poslali všem zastupitelům. Libor Turek i Hana Bližňáková v něm tvrdí, že kvůli rozvázání pracovního poměru na ně byl vyvíjen nátlak a důvody pro svůj „vyhazov“ rozporují.

„Při jednání jsem uvedla, že se chci poradit se svým právním zástupcem. To mi nebylo umožněno. Naopak právník, zastupující obec, na mě vyvíjel psychický nátlak, ať výpověď podepíši hned,“ uvedla Bližňáková.

S personálními potížemi se má potýkat také dům s pečovatelkou službou v Loučné nad Desnou. Po propuštění bývalé vedoucí pracovnice tam údajně selhává poskytování základních sociálních služeb. Redakci našeho týdeníku na to upozornily přímo rodiny samotných klientů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 16.2.2020 04:34
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Stanislav Krahula
Vy vite,co si myslim.. ? Tohle neni moje valka,ani můj boj,jen mi to nedá,abych mlčel,když vidim,jak se vytvářejí problémy a polopravdy,kterými se manipuluje s veřejností. Já si za svými názory stojim a neskrývam proto zde ani svoji identitu. Nepatřím mezi ovce,které na vse jen bezmyšlenkovitĕ kývou,nejsem ani ten typ pohodlného človĕka,který pluje s vetšinou jen proto,že to vidí u ostatnich. Názor na jakoukoliv událost si utvářím až teprve ve chvili,kdy si oveřim ,jak se přihodila.Proto třeba ani zde netvrdim,že nemohlo dojit s šikanováni těch dvou zamĕstnanců. Nikomu nevnucuji svůj názor a ti,kdo mne lépe znaji vi,že zpravidla nechávám kazdému dost prostoru k tomu,aby si mohl na určité věci přijít sám na zakladĕ svého vlastniho rozumu,své vlastni úvahy....A proto také nemám rád, když se někomu říká, co si má myslet,...když nejsou brany v potaz názory ostatnich a odmitá se o nich diskutovat.. . ..
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.