KULTURA

Šumperské Preludium nabídne skutečnou lahůdku pro milovníky klavíru

26. února 2020, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se plynule překlenul do své druhé poloviny. Následující dva březnové koncerty se zaměří na sborový zpět a začínající mladé umělce v počátku jejich kariéry.

„Účast na festivalu v pondělí 2. března společně přislíbily úspěšné soubory Motýli Šumperk a Permoník Karviná,“ prozradila produkční domu kultury Michaela Horáková. V řadách obou sborů podle ní v průběhu let stanuly více než tři tisíce zpěváků, s nimiž procestovaly řadu zemí v Evropě, USA a Asii. Jsou také pravidelnými úspěšnými účastníky významných domácích i zahraničních festivalů a soutěží.

Stejný repertoár v New Yorku

„Není náhodou, že stejný repertoár, který nám karvinský Permoník představí během tohoto koncertu, zazní krátce poté na jejich prestižním vystoupení v New Yorku,“ doplnila Horáková s tím, že milovníci klavíru a sborového zpěvu se určitě mají na co těšit.

Za klavírem devítiletá
Závěrečný koncert bude v pondělí 16. března patřit devítileté úspěšné klavíristce Klárce Gibišové, která sbírá řadu ocenění a na pódiu udává tempo známým orchestrům. Měla možnost si zahrát na několika prestižních akcích a místech, například i v pražské Katedrále svatého Víta. Již nyní má velmi dobře nakročeno na hvězdnou kariéru. Ke svému vystoupení si přizvala komorní pěvecký sbor ze Základní umělecké školy Šumperk.

Březnové koncerty Preludia Aloise Motýla se konají v šumperském klášterním kostele od 19 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Domu kultury Šumperk v pracovní dny od 14 do 18 hodin. Více informací najdete na www.dksumperk.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.