ZPRAVODAJSTVÍ

Razie odhalila desítky nelegálně pracujících cizinců

27. února 2020, 14:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Zatímco v celém Olomouckém kraji vloni celníci odhalili jednadvacet případů porušení zákona o zaměstnávání cizinců, v pondělí 17. února při razii na Šumpersku zjistili hned jednatřicet přestupků. Většinou se jednalo o Ukrajince a Srby, kteří pracovali buď s propadlou zaměstnaneckou kartou, nebo ji neměli vůbec.

 „Jednalo se o šestadvacet osob ukrajinské, čtyři osoby srbské a jednu osobu moldavské státní příslušnosti,“ uvedla mluvčí celní správy Marie Bortlová.
Pikantní na celé události je, že všech jednatřicet přestupků odhalili celníci na jediném staveništi. Zaměstnání bez pracovního povolení bude mít pro cizince tvrdé následky. Čeká je vyhoštění a zákaz pobytu na území ČR. Lacino ale nevyváznou ani jejich zaměstnavatelé. „Firmě hrozí pokuta ve výši deset miliónů korun,“ dodala Bortlová.

Najímáním levné pracovní síly ze zahraničí se firmy snaží vyhnout tomu, aby musely platit větší mzdy tuzemským dělníkům. Těch je navíc velký nedostatek.
Mladí ve stavebnictví dělat nechtějí nebo jdou pracovat do zahraniční. To otvírá dveře levné pracovní síle. Chlapům z Ukrajiny stačí ani ne polovina z toho, co berou naši,“ řekl redakci Týdne na severu Pavel T. majitel stavební firmy ze Zábřežska.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.2.2020 08:32
Titulek: razie
Autor: ladislav
28
Je to tak trochu na palici. Češi chybí a cizince postihneme. Dva roky sdělovací prostředky kecají o tom jak třeba Ukrajincům umožní práci v Česku. To, že je postižen majitel firmy, kde lidi pracují v otrokářském řádu je asi dobré, ale což konečně přejít od keců k činům a nespoléhat na zvýšení aktivity na našich zahraničních zastoupeních, kde vládnou ve funkcích velvyslanců a konzulů pouze ožralí nenažranci, kteří už bez úplatku ani neumí.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.