ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice chce vysvětlovat

15. ledna 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Necelé tři stovky lidí se v Šumperku podepsaly pod petici, která odmítá plány radnice na revitalizaci lokality Karlov. Ty mimo jiné počítají s tím, že volnou plochu zaplní nové bytové domy a prostor pro vybudování firem dostanou i drobní podnikatelé. Obyvatelé Karlova se bojí, že jejich ulice přijdou o klid. Město už chystá veřejné setkání, na kterém chce svůj záměr podrobně představit a Šumperanům vysvětlit.

„Důležité je s lidmi mluvit. To je také hlavní důvod, proč se veřejné jednání o změně územního plánu, která souvisí s lokalitou Karlov, uskuteční. Na petici, kterou lidé městu zaslali, je vidět, že nemají dost informací. Rádi bychom jim je předali a objasnili,“ uvedla místostarostka Šumperka Irena Jonová.
Zmiňovaná diskuze se uskuteční 21. ledna od šestnácti hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Jesenické ulici. Kromě zástupců města budou na jednání přítomni i zpracovatelé studie přeměny Karlova.

Bojí se o klid

Navrhovaná změna územního plánu, která umožní další rozvoj Šumperka, se týká prostoru za bývalým areálem ČSAD mezi ulicemi Blanická a Žerotínova. Lidé, kteří dnes v lokalitě žijí, se obávají hlavně rušného dopravního provozu a hluku. Místo kamiónů, které chce město odklonit na novou páteřní komunikaci, je prý bude obtěžovat zvýšený pohyb osobních aut. „Žádáme o zachování původních ploch pro rozvoj bydlení venkovského typu. Nelogický je také navrhovaný záběr orné půdy ve prospěch podnikatelských aktivit,“ uvádí v petici Lenka Bartošová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 23.1.2019 19:57
Titulek: Nosatí lidovci si přišli do pohraničí nakrást
Autor: DM
Neznám nikoho, kdo volí lidovce. Myslím si, že volby byly zfalšované, v noci z pátku na sobotu vyměňují volební lístky v urně jak v obci Tatrovice, Karlovarský kraj, kde vládnoucí ODS nachytali, že vyměnila lístky v roce 2010. Jenže to je vesnice a většina voličů podepsala čestné prohlášení, že ODS nevolili.
Vítězství ODS v Tatrovicích řeší kriminálka, voliči se k němu nehlásí (28. listopadu 2010)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vitezstvi-ods-v-tatrovicich-resi-kriminalka-volici-se-k-nemu-nehlasi.A101127_1489701_vary-zpravy_klu
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.