ZPRAVODAJSTVÍ

Na pálení čarodějnic raději zapomeňte, vzkazují hasiči

29. dubna 2020, 16:39, -red-
Na pálení čarodějnic raději zapomeňte, vzkazují hasiči OKRES – Pokud vás neodradí zákaz vlády shlukovat se kvůli koronaviru ve skupině více než deseti lidí, a přesto se rozhodnete oslavit 30. dubna pálení čarodějnic, můžete mít velký problém. Ani ne tak s ježibabami, jako spíš s požárem a s hasiči.
„Důrazně lidem doporučujeme, aby se vzhledem k suchému počasí vyhnuli pálení čarodějnic. Od začátku roku jsme řešili už 112 požárů trávy, polí, luk a lesů, jen za duben se počet těchto výjezdů vyšplhal k sedmi desítkám,“ varovala mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Rozdělávání ohně ve volné přírodě může přijít pěkně draho. Hasiči mohou pokutovat jak samotný vznik požáru, tak opomenutí bezpečnostních pravidel, jako je třeba nedodržení vzdálenosti od hořlavých předmětů – v obou případech činí pokuta zhruba dvacet tisíc korun.

„Pokud se už někde lidé přeci jen rozhodnou pálení čarodějnic uskutečnit, měli by pořadatelé akce předem informovat hasiče,“ dodala Balážová. Příslušný formulář najdete zde https://paleni.izscr.cz/ .
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.4.2020 17:59
Titulek: Upozornit známého
Autor: Jarda Hofman
17
na čarodějnice zapomeňte, malá změna, budeme pálit roušky, to je realita
Reagovat
Datum: 30.4.2020 17:37
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
12
Čarodejnice se pálit musí-Šumperský starosta se příhlásil jako dobrovolník!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.