ZPRAVODAJSTVÍ

Kriminálce spadla čelist. Účetní si prohnala přes konto pět miliónů korun

22. května 2020, 01:09, -rej-
Kriminálce spadla čelist. Účetní si prohnala přes konto pět miliónů korun ŠUMPERK – Téměř pět let chodila se džbánem pro vodu, respektive pro peníze, šedesátiletá účetní z firmy na Šumpersku. Pomocí fiktivních faktur a přeplatků si na svůj účet postupně převedla více než pět miliónů korun. Teď se ucho utrhlo - v uplynulých dnech ji hospodářská kriminálka sdělila obvinění z trestného činu podvod.
„Účetní používala ke krytí transakcí celkem devět účtů, které byly vedeny na její jméno. Při převádění cizích peněz na své konto byla velmi činorodá. Za posledních pět let si takto nechala poslat peníze nejméně ve sto padesáti případech,“ informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Většinu peněz vrátila


Motivem činu byla špatná ekonomická situace ženy. Firemní peníze používala místo překlenovacího úvěru. Polehčující okolností je, že část financí skutečně vrátila. Pro sebe si nechala 400 tisíc korun. I tak ji ale hrozí, že důchod stráví za mřížemi. „Trestní sazba dosahuje v tomto případě pět let odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 22.5.2020 08:27
Titulek: PMŠ
Autor: Vařáková
Dobrá účetní to neudělá, i když by to uměla, ale neudělá to protože je dobrá... Tak to jsme se zasmáli a nyní zpět k vážné práci.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.