KULTURA

Hejlík bude listovat v Bludově

27. února 2020, 10:09, BH
Hejlík bude listovat v Bludově Šumperk – Pokud máte rádi literaturu nenechte si ujít pořad scénického čtení Lukáše Hejlíka LiStOVáNí. Ve čtvrtek 5. března od 18:30 hodin se bude v kulturním domě číst kniha Fredrika Backmana nazvaná Co by můj syn měl vědět o světě, která je především o snaze být dobrým rodičem.

Autor v ní vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století. Půvabná kniha plná upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních. V pořadu účinkuje jen jeden herec Lukáš Hejlík, který je stejného věku jako Fredrik Backman a má stejně starého syna.

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol – představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.