Draci vyhráli poprvé venku, odnesla to Třebíč
15. října 2012, 20:00, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci se postarali o jedno z překvapeních dvanáctého kola první hokejové ligy. Zatímco v dosavadním průběhu sezony se nedokázali venku příliš střelecky prosazovat, tentokrát to byli právě hráči s drakem na prsou, kteří svého soka nepustili k jedinému gólu.
Vstup do utkání přitom měli Draci vlažný. Oslabení při vyloučení Suchého ale přestáli a o pár minut později si mohli také vyzkoušet hru v početní výhodě. V ní však hosté chybovali a třebíčský kanonýr Burian se řítil sám na Štůralu. Strážce šumperské branky však chytil jeho bekhendový blafák a udržel bezbrankový stav. Obdobně si Štůrala vedl při podobné situaci na konci první třetiny. Vondráček šel ze strany sám na šumperskou branku, ale také nedal.
Dvě slepené přesilovky v úvodu druhé části Draci znovu nevyužili. Ve zřejmě největší příležitosti se ocitnul Haas, ale k zakončení jej nepustili domácí beci. Ve 27. minutě šel na trestnou lavici hostující Kindl a Draci paradoxně ve vlastním oslabení konečně udeřili. Přihrávky Novotného a Pláška zužitkoval kapitán Aleš Holík a Šumperk vedl. Hosté navíc přežili i další oslabení, přestože Ostřížek byl tentokrát blízko k vyrovnání po střele z vrcholu kruhů. Ve 33. minutě se Draci dostali do dvoubrankového vedení. Aleš Staněk po nenápadné akci prostřelil Čiliaka a podruhé zmrazil domácí tým i diváky v ochozech.
V závěrečné dvacetiminutovce se Třebíč snažila o kontaktní branku, avšak dračí obrana v čele s tradičně výborným Štůralou byla pevná. Šumperský brankář pochytal všechny pokusy domácích, kteří byli čím dál více nervozní. Sedm minut před koncem navíc domácímu obránci přeskočil skákavý puk hokejku, který dojel Vrdlovec a tváří v tvář překonal Čiliaka potřetí. Štůrala na druhé straně nepovolil Třebíči ani čestný úspěch, a Draci tak zvítězili 3:0.
Svěřenci Radka Kučery tak dokázali poprvé v sezoně navázat na povedený domácí zápas i venku a získali další tři body. Nyní navíc Šumperk čeká domácí dvojzápas. Soupeři však budou patřit do kategorie nejobtížnějších. Ve středu přijede na Tyršův stadion Ústí nad Labem a v sobotu krajský rival z Olomouce.