ZPRAVODAJSTVÍ

Referendum o elektrárnách dopadlo jednoznačně. Lidé je prostě nechtějí

5. března 2020, 12:00, jak


Libina – Stavba obřích elektráren u Libiny nenašla u tamních obyvatel pochopení. Vyplývá to z referenda, kterého se lidé mohli zúčastnit v průběhu minulého týdne. Ačkoli soukromá firma nabízela obci jako kompenzaci za provoz větrníků 400 tisíc korun ročně, proti stavbě vrtulí se vyslovilo 75 procent občanů.

 „Průzkumu veřejného mínění se zúčastnilo celkem 211 lidí. Hlasování probíhalo anonymní formou,“ uvedl na svých webových stránkách obecní úřad v Libině.

Konečné slovo ke stavbě elektráren bude mít obecní zastupitelstvo. Jak už dříve vedení obce upozornilo, výsledky lidového hlasování nebudou závazné, ale zastupitelé k němu přihlédnou.

„Myslím,že zastupitelé by si měli uvědomit, že se do funkcí dostali jen díky podpoře lidí. A jejich názor by pro ně měl být rozhodující, ne jenom informativní,“ řekl redakci Týdne na severu Marek T. z Libiny.
Soukromý investor chce za vesnicí postavit celkem tři obří elektrárny – dvě u Obědné a jednu směrem na Mladoňov.


Sdílet na Facebooku Upozornit známého | Tisknout | Nahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 10.3.2020 13:35
Titulek: Re: Rozhodnutí
Autor: Karel Kolář
sám jsi pointa
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):


ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.