ZPRAVODAJSTVÍ

Místo vraždy zabití. Šumperan jde do vězení

16. ledna 2020, 08:00, Jaroslav Kropáč


Šumperk – Devět a půl roku stráví ve věznici s ostrahou Miroslav Vepřek ze Šumperka. Krajský soud v Olomouci ho tam minulý týden poslal kvůli zabití muže na faře v Chudobíně. Ke zločinu došlo vloni a původně Šumperanovi za vraždu hrozil dvacetiletý kriminál. Soudce nakonec případ klasifikoval jako zabití.

 „Byl to právě obžalovaný, kdo na začátku konfliktu čelil napadení. Jeho reakce však byla naprosto nepřiměřená,“ vysvětlil soudce Martin Lýsek, proč půjde muž ze Šumperka sedět za zabití, nikoli za daleko přísněji trestanou vraždu.

K potyčce mezi oběma muži došlo vloni v dubnu v Chudobíně na Litovelsku. Z policejního spisu vyplývá, že v době rvačky byli aktéři případu pod vlivem drog. Co bylo příčinou sporu, ale dosud není jasné.

Soud dal Vepřekovi trest na horní hranici sazby. Přihlédl ke zvlášť surovému způsobu, kterým oběť usmrtil – muže bodl nožem a pak ubil pohrabáčem.
Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce se proti němu na místě odvolal. Pro Vepřeka požaduje daleko přísnější trest.


Sdílet na Facebooku Upozornit známého | Tisknout | Nahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.1.2020 05:48
Titulek: ŠUMPERÁK
Autor: Jerry
souhlas 53 - nesouhlas 34
Jděte prosím do háje s těmi Šumperany nebo Vikýřovany atp. Už jste pane redaktore někoho slyšel v běžné mluvě tento paskvil použít. Nevadí Vám používat zkomolená anglická slova, ale Šumperák se asi zdá být vulgární. Nebo se mýlím ?


Reagovat
Datum: 23.1.2020 07:04
Titulek: prosím Vás, jaký je rozdíl
Autor: petr fajman
souhlas 30 - nesouhlas 43
prosím Vás, jaký je rozdíl mezi vraždou a zabitím?
Pro toho nebožtíka bylo, jestli to správně chápu, lepší, že byl zabit, než kdyby byl zavražděn?

Reagovat
Datum: 23.1.2020 07:30
Titulek: Re: prosím Vás, jaký je rozdíl
Autor:
souhlas 37 - nesouhlas 33
Rozdíl je až 15 let, pokud nebereme doživotí.

Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.