Tomu však chyběl první centr Kraft, Šumperku zase scházel reprezentující šikovný junior Orsava. Trenér Svatopluk Číhal se nijak netajil defenzivní taktikou, která jediná může v zápase s Chomutovem přinést úspěch. Draky hned ze začátku utkání podržel Hylák a po chvíli se do šance dostal Chatrnúch, ten ale hosty do překvapivého vedení neposlal. Naopak na druhé straně se dostal k dorážce z mezikruží zkušený Duda a ten se nemýlil - 1:0. V dalším průběhu třetiny to pak byl především souboj Chomutova s Hylákem, jenž pochytal všechny šance domácích a dával tak naději Šumperku do druhé třetiny.
Domácí Klub ledního hokeje byl aktivnější i ve druhé části a odměnou mu byla druhá branka v síti Šumperka. Jíra se po obkroužení Hylákovy svatyně dostal k obtížné střele bekendem, kterou umístil naprosto skvěle - 2:0. Draci však stále hráli svoji hru a nutno podotknout, že podali sympatický výkon. V závěru prostřední části hry pak ještě ubránili dvojnásobné oslabení a stále tak udržovali Chomutov v nejistotě a strachu z náhodného snížení.
V úvodu závěrečné dvacetiminutovky však o osudu ligových bodů z tohoto utkání rozhodl domácí Pavlas pěknou střelou od modré čáry - 3:0. Draci se sice dostali ke snížení, když kotouč za brankou vybojoval Hašek a nahrál do vyložené pozice Nogovi, ale zkušení domácí si výsledek 3:1 pohlídali a mohli se tak radovat z povinného vítězství. Ani na druhé straně však zřejmě nepanuje smutek, nebot' Draci podali solidní výkon a mohli odjet z Chomutova se vztyčenou hlavou.
Další utkání Šumperk sehraje v sobotu doma s Jihlavou a opět půjde o hodně. Dolní část tabulky je obrovsky vyrovnaná, přičemž každé vítězství znamená posun vzhůru a naopak.
KLH Chomutov - Salith Šumperk 3:1