Děti se vydaly se na cestu do Afriky, kde se naučily bubnovat a tančit tamější tance, a to pod vedením Siaka Shabba Tioteho z Pobřeží slonoviny, který přijel společně se svým kolegou z organizace Afrikana. Další dva dva programy byly zaměřené na romskou kulturu, kterou přijelo reprezentovat Divadlo Líšeň se svou skupinou romských lektorů. Děti zpívaly romské písničky, vyzkoušely si romský tanec a nechybělo ani krátké povídání o romské kultuře obecně. Tibetskou kulturu přijely do Zábřehu představit zástupkyně organizace M.O.S.T., která se zaměřuje na pomoc Tibetu a tibetským uprchlíkům v Indii, malým buddhistickým mnichům a mniškám v indických Himalájích.
Na závěr každého dne dostaly děti na památku interaktivní kolečko, které popisuje světová etnika. Mohou tak postupně poznávat jednotlivé kultury. Součástí dárku byly i vystřihovací papírové panenky se zástupci jednotlivých kultur a etnik a jejich tradičních oděvů.
Cílem třídenního programu bylo především předat dětem zkušenosti a informace prostřednictvím zážitku. Seznámily se s lidmi, kteří se setkávají s kulturními stereotypy či předsudky a kteří se snaží o zdolávání těchto bariér. Zabubnovat si s černochem z Afriky, vyrobit si buddhistický modlitební praporek či naučit se romskou písničku patří mezi nástroje pochopení jiných kultur a etnických skupin.
Projekt byl finančně podpořen v rámci Klíčů pro život.