LISTÁRNA
Před májovou přestávkou platila ve hře civilní ochrany otázka: Co to jsou dopravní značky „C09a“ a „C09b“ ?
Odpověď obsahovala vývěska civilní ochrany ve výloze čistírny u hlavní pošty v Šumperku, a to
„Cnula9a“ informuje o začátku stezky pro chodce a cyklisty,
„Cnula9b“ oznamuje konec stezky pro chodce a cyklisty.
Jde o významné info pro bezpečnost chodců a cyklistů. První stupeň bezpečí je dán tím, že když je stezka k dispozici, mají ji chodci, cyklisté a inlajnisté používat. V zájmu svém a řidičů vozidel na silnici. Podle rozumu a podle zákona. Stezka není jen pro chodce, nebo jen pro cyklisty, nebo jen kolonáda pro psy a malé děti. Druhý stupeň bezpečí dává tedy stezka tím, že její uživatelé používají také rozum a ohled. Situace, kdy čivava bloudí v pampeliškách vlevo, panička mobiluje vpravo a kromě vzájemné náklonosti je spojuje neviditelný drát pevností odpovídající ceně ratlíka, je pro cyklistu významné zpestření monotónního šlapání.Po přestávce je vyhlášena tato otázka:
Jedno z desatera pro plavání začíná slovem „nechoď…“. Jak to pokračuje dál ? Pravidla hry jsou stejná. Nárok na odměnu má její autor, který sděli správnou odpověď a místo vývěsky civilní ochrany, kde odpověď zjistil. Co se týče sdělení odpovědi lze tak učinit v kanceláři 508 uvnitř radnice v Šumperku, nebo ji poslat na 606702272 či na jiri.skrbek@sumperk.cz.
Místa vývěsek v Šumperku: ul. Uničovská u prodejny Hruška, výloha čistírny u hlavní pošty, ul. Bludovská pod břízami, nám. Republiky u prodejny hruška, ul. Husitská u křižovatky s ul. Kozinovou.
ListárnaSdílet na Facebooku
Upozornit známého
Tisknout
Nahoru
- Úvodní strana
- Zpravodajství
- Kultura
- Sport
- Inzerce
- Katalog firem
- Přidat firmu
- Polední menu
- MHD a jízdní řády
- Archiv
- Vyhledávání
- Články
- Bleskovky
- Rejnoviny
- Reklama
VOLNÁ MÍSTA
ZA KULTUROU ZADARMO
VYHODNOCENÍ
V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.