LISTÁRNA

Datum: 16.3.2019 21:15
Titulek: Katyňský masakr, Kaganovič a Berija
Autor: -"-
Katyňský masakr vedl Lazar Mojsejevič Kaganovič. Kaganovič se narodil v roce 1893 židovským rodičům na Ukrajině. Nedokončil ani jednu třídu školy. Později jako původní profesi uváděl profesi obuvník, ale nebyl v oboru vyučen. V roce 1911 se připojil k bolševikům. Kaganovič a šéf NKVD Berija navrhli Stalinovi a poté zorganizovali Katyňský masakr polských zajatců v roce 1940. Jenže Kaganovič a Berija zavraždili nejen 20 tisíc Poláků v Katyni, to by bylo celkem zanedbatelné. Před druhou světovou válkou zavraždili miliony Rusů a celé vedení Rudé armády! V letech 1937-39 byli popraveni 3 z 5 maršálů SSSR, 13 z 15 velitelů armád, 56 z 60 velitelů armádních sborů a všech 16 komisařů armád. Od počátku čistky do jejího oficiálního konce bylo popraveno, mučeno nebo v různých délkách vězněno téměř 50 000 generálů a důstojníků Rudé armády. Když Německo zaútočilo na SSSR, Rudá armáda byla prakticky bez velení, měla obrovské ztráty a potřebovali asi rok, dva, než mladí velitelé získali zkušenosti. Čistky pokračovaly i za války, až do října 1941! Kaganovič a Berija totiž našeptávali Stalinovi, že Rudá armáda jej chce svrhnout. O této poslední čistce v roce 1941 se také hovoří jako o jednom z projevů Stalinova antisemitismu, neboť z prvních 8 popravených nejvyšších velitelů Rudé armády byli 4 Židé. V roce 1941 si Stalin konečně uvědomil, že Židé škodí Rudé armádě, Rusům a SSSR. Kaganovič zemřel v roce 1991, v 97 letech. Berija byl popraven zastřelením 23. prosince 1953, trest smrti dostal za čistky v ruském důstojnickém sboru koncem 30. let.
Listárna


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

Vaše jméno: (povinné)

E-mail příjemce: (povinné)
Více příjemců lze oddělit čárkou či středníkem.

Komentář:

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.