Preludium se vrací k původnímu konceptu
30. ledna 2019, 07:00, Jan Kratochvíl
Zahajovací koncert se uskuteční v pondělí 4. února a nabídne propojení vášnivého flamenca s vlivy latinskoamerické a sefardské hudby, která se stala inspirací pro world music projekt Azahar. Na jednom pódiu se setkají uruguayský basista Andrés Ibarburu, izraelský perkusista Azar Abou a kytarista Petr Vít s osmnáctiletou dcerou Verónicou, talentovanou tanečnicí flamenca.
Citace: „Preludium připomene nedožité devadesáté narozeniny Aloise Motýla.“
O čtrnáct dnů později v pondělí 18. února se v programu Preludia představí úspěšné domácí soubory Motýli Šumperk, Dětský pěvecký sbor Loučňáček a Taptýda.
„V letošním roce si připomeneme kulatá výročí. V případě Motýlů to jsou nedožité devadesáté narozeniny zakladatele sboru Aloise Motýla. A sbor Loučňáček oslaví neuvěřitelných třicet let od svého založení,“ uvedla za pořadatele produkční DK Šumperk Michaela Horáková.
Zbývající dva pořady 46. ročníku Preludia se uskuteční 4. a 18. března a budou patřit dvěma nadějným interpretům – patnáctiletému akordeonistovi Martinu Kotovi, který patří v současnosti mezi největší hudební talenty v Česku, a čtrnáctiletému klavíristovi Radkovi Bagárovi, který si od hudebních kritiků vysloužil přezdívku brněnský Mozart.
Všechny uvedené koncerty Preludia Aloise Motýla zazní v klášterním kostele v Šumperku od 19 hodin.
Foto: archiv
V programu zahajovacího pořadu Preludia Aloise Motýla vystoupí také osmnáctiletá tanečnice flamenca Verónica Vítová.
Sdílet na Facebooku
Upozornit známého
Tisknout
Nahoru
- Úvodní strana
- Zpravodajství
- Kultura
- Sport
- Inzerce
- Katalog firem
- Přidat firmu
- Polední menu
- MHD a jízdní řády
- Archiv
- Vyhledávání
- Články
- Bleskovky
- Rejnoviny
- Reklama
ZA KULTUROU ZADARMO
VYHODNOCENÍ
V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.